لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۸

فرودگاه صنعا تعطیل شد


فرودگاه صنعا تعطیل شد
فرودگاه صنعا تعطیل شد

در حالی که نبرد بین نیروهای دولتی و نیروهای مسلح قبایلی شدت می گیرد، همه پروازها از فروگاه صنعا به حال تعلیق درآمده است. منابع خبری گزارش داده اند که پروازها زمانی متوقف شد که روز پنجشنبه نبرد به حوالی فرودگاه رسید.

گفته می شود هزاران مرد مسلح برای پیوستن به جنگ با نیروهای دولتی راهی صنعا شده اند. بر اساس برخی گزارش ها نیروهای دولتی مواضع وفاداران به شیخ صادق الاحمر را در حَصَبه در حومه پایتخت گلوله باران کرده اند. مقام های رسمی گفته اند در نبردهای سه شنبه و چهارشنبه دست کم ۴۱ تن کشته شده اند.

این در حالی است که سربازان در شهر جنوبی تعز به سوی معترضان آتش گشودند. در زدوخوردهای تعز در چند روز گذشته، دست کم ۲۵ تن کشته شده اند. جنگ در یمن از زمان شکست آتش بس شدت گرفته است. در حصبه، مردان مسلح قبایلی تعدادی از مراکز دولتی را تصرف کرده اند. آتش توپخانه نیروهای وفادار به صالح به محل اقامت الاحمر، قدرتمند ترین رقیب او، به شت آسیب رساند. دولت جریان آب و برق به منطقه را قطع کرده است.

نیروهای ریاست جمهوری همچنین روز چهارشنبه برای حمله به قرارگاه ژنرال علی محسن الاحمر نیرومند ترین رهبر نظامی مخالف دولت از خمپاره و آر پی جی استفاده کردند. این ژنرال از ماه مارس همراه با شیخ الاحمر رهبر قبیله حاشد به مخالفان پیوسته است. شدت گرفتن نبرد در یمن موجب تعلیق فعالیت دیپلماتیک برخی کشورها شده است. کویت روز چهارشنبه به ایتالیا، قطر و آلمان پیوست. آمریکا هفته پیش اکثر کارکنان غیر ضروری خود را از صنعا خارج کرد.

XS
SM
MD
LG