لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

صالح: مخالفان با آتش بازی نکنند


صالح: مخالفان با آتش بازی نکنند
صالح: مخالفان با آتش بازی نکنند

علی عبدالله صالح رییس جمهوری یمن روز جمعه در جمع هواداران خود در صنعا گفت هیچ برنامه فوری برای ترک مقام خود ندارد. وی مخالفان خود را جنایتکار نامید و به آنان توصیه کرد با آتش بازی نکنند زیرا ارتش یمن ساکت نخواهد ماند.

این گردهمایی با اعتراض گسترده معترضان در سراسر کشور همراه بود که خواستار استعفای صالح بودند. منابع خبری به نقل از شاهدان عینی گزارش داده اند در تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی تظاهر کنندگان، دستکم دو تن جانسپردند و حدود ۱۲ نفر مجروح شدند.

در همین حال، عبداله بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس برای احیای توافقی که با میانجیگری شورا بدست آمد، روز شنبه به یمن می رود . بر اساس این توافق صالح قدرت را به یکی از معاونانش واگذار می کند. درحالی که وی گفته است به عنوان رییس جمهوری چنین توافق را امضا نخواهد کرد. قطر روز پنجشنبه از این روند صلح شورای همکاری خلیج فارس کناره گیری کرد. یک مقام وزارت امور خارجه قطر در این باره گفته است کشورش به دلیل تاخیر در امضای توافق پیشنهادی و تشدید درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضان ناگزیر به اتخاذ این تصمیم شده است.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزراش داد که ستیزه جویان مظنون القاعده روز جمعه با حمله به یک خودرو نظامی پنج سرباز را کشتند.

XS
SM
MD
LG