لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۰

در حمله پلیس به تظاهرکنندگان یمنی ۴۵ تن مجروح شدند


در حمله پلیس به تظاهرکنندگان یمنی ۴۵ تن مجروح شدند
در حمله پلیس به تظاهرکنندگان یمنی ۴۵ تن مجروح شدند

در حمله پلیس یمن به تظاهرکنندگان و شلیک گلوله و گاز اشک آور دستکم ۴۵ نفر مجروح شدند. تظاهرکنندگان یمنی خواستار برکناری رئیس جمهوری این کشور هستند.

خشونت های روز دوشنبه در یمن پس از آن شدت گرفت که هزاران نفر در بندر الحدیده در در حاشیه دریای سرخ تظاهرات کردند و خواستار پایان ریاست جمهوری علی عبدالله صالح شدند که ۳۲ سال از زمامداری اش بر یمن می گذرد. از آغاز تظاهرات اعتراضی در یمن از اواخر ژانویه تا کنون، خشونت ها میان نیروهای حامی آقای صالح و فعالان مخالف او بیش از ۱۱۶ کشته برجای گذاشته است.

روز یکشنبه، نیروهای امنیتی یمن به روز تظاهرکنندگان مخالف دولت در صنعا، پایتخت این کشور آتش گشودند که طی آن دستکم سی نفر را مجروح کردند.

همزمان با دیدار نمایندگان شورای همکاری خلیج فارس در عربستان سعودی برای بررسی راه های میانجیگری در یمن، صد ها هزار یمنی در سراسر این کشور برای ابراز مخالفت با حاکمیت علی عبدالله صالح به خیابان ها ریختند.

تلاش های دیپلماتیک برای تسهیل روند کناره گیری علی عبدالله صالح متوقف شده است. آقای صالح از تمایل خود برای انتقال منظم قدرت خبرداده است اما مخالفان او خواستار برکناری فوری او هستند.

XS
SM
MD
LG