لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۶

ده ها غیرنظامی در حملات هوایی به یمن کشته شدند


آرشیو
آرشیو

ده ها نفر غیرنظامی روز یکشنبه در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به شمال و جنوب یمن کشته شدند.

شمار کشته شدگان درگیری های نیروهای حامی دولت عبد ربه منصور هادی، و شورشیان شیعه حوثی، با حملات هوایی ریاض در سه ماه گذشته و به رغم تلاش های بین المللی برای برقراری آتش بس، همچنان رو به افزایش است و این تعداد به ۳۰۰۰ نفر نزدیک می شود.

به گزارش رویترز، یک سایت خبری وابسته به حوثی ها گزارش داد در حمله هوایی به یک بازار در شمال یمن در استان حجه در روز یکشنبه ۳۰ غیرنظامی کشته شدند.

این خبرگزاری همچنین گفت نیروهای حوثی «در واکنش به تجاوز عربستان به یمن» به چند موضع ارتش عربستان، از جمله پایگاه هوایی در شهر نجران واقع در جنوب عربستان حملات راکتی داشتند.

در همین حال گزارش شده است که ده ها نفر در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان به شهر عدن، دومین شهر بزرگ یمن در جنوب این کشور کشته شدند.

عربستان می گوید در حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که با پیشروی شورشیان حوثی به ریاض گریخت، به مواضع حوثی ها حمله می کند.

ورود فرستاده سازمان ملل به یمن

روز یکشنبه، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن به این کشور رفت تا بر تلاش ها جهت دستیابی به آتش بس و حل بحران انسانی در یمن شتاب بخشد.

اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پس از ورود به صنعا، پایتخت یمن در گفتگو با سبا، خبرگزاری وابسته به حوثی ها گفت: «ما بر تلاش های خود برای دستیابی به آتش بس و حل این بحران شدت می بخشیم. بحرانی که منجر به یک فاجعه انسانی برای یمنی ها شده است. امروز همراه من یک تیم بزرگ امدادرسانی از جمله همکارم عمر داوود هماهنگ کننده کمکهای بشردوستانه نیز به یمن آمده اند.» »

XS
SM
MD
LG