لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۷

عربستان سعودی قبایل سنی یمنی را آموزش می دهد


گزارش ها حاکی است عربستان سعودی صدها نفر از عشایر یمنی را برای نبرد با شبه نظامیان شیعه حوثی، آموزش می دهد و آنها را مسلح می کند.

ائتلافی به رهبری عربستان بیش از یک ماه است شورشیان حوثی را، که مورد حمایت ایران هستند، هدف حملات هوایی قرار داده است، اما حوثی ها و متحدانشان در نیروهای مسلح یمن هنوز ابتکار عمل را در دست دارند.

عربستان هفته پیش اعلام کرد حملات هوایی را کاهش خواهد داد تا فضای بیشتری برای کوشش های امدادی و آشتی جویانه فراهم شود، اما طرف های متخاصم پیشرفت محسوسی بسوی مذاکره نداشته اند.

رویتزر روز چهارشنبه بنقل از یک منبع نظامی در دوحه، پایتخت قطر، گفت حملات هوایی برای غلبه بر حوثی ها کافی نیست و لازم است نیروهای زمینی اعزام شوند.

یک مقام یمنی گفت این هفته ۳۰۰ نیروی یمنی که در عربستان سعودی آموزش دیده بودند برای جنگ با حوثی ها به یک ناحیه در استان مارب اعزام شدند و توانستند آنها را عقب برانند.

یک منبع وزارت دفاع عربستان گفت برنامه ای برای تقویت نیروهای محلی یمنی تهیه شده است زیرا آنها بهتر از نیروهای سعودی منطقه را می شناسند. یا این حال او یاد آور شد در حال حاضر تعداد نیروهایی که آموزش داده می شوند بسیار کم است و کافی نیست.

XS
SM
MD
LG