لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۵

حملات ائتلاف به رهبری عربستان در صنعا ۱۴ کشته بر جای گذاشت


بمباران یک کارخانه غذا
بمباران یک کارخانه غذا

حملات هوایی صبح سه شنبه در صنعا پایتخت یمن که از سوی ائتلاف نظامی به پشتیبانی عربستان سعودی صورت گرفت، ۱۴ کشته برجای گذاشت.

در این حملات هوایی یک کارخانه غذایی در صنعا مورد هدف قرار گرفت که در نتیجه آن ۱۴ غیرنظامی مشغول بکار در این کارخانه کشته شدند. هدف این بمباران که از سوی متحدان عربستان سعودی صورت گرفت، نابودی مبارزان شیعه و نیروهای وابسته به رئیس جمهور برکنار شده یمن بود.

از سرگیری بمباران ها در نتیجه توقف مذاکرات صلح سازمان ملل در کویت در آخر هفته گذشته صورت گرفت. آغاز این بمباران گویای عدم موفقیت تلاش های سازمان ملل برای ادامه مذاکرات صلح است.

ناآرامی ها در یمن معضلی شده است برای دولت عبد ربه منصور هادی، دولتی که از سوی جامعه بین الملل به رسمیت شناخته شده است. دولت منصور هادی و متحدان او که از سوی عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی حمایت می شود، در حال مبارزه با شورشیان شیعه حوثی در صنعا است که این شهر را در سپتامبر ۲۰۱۴ به دست خود گرفتند.

از زمانی که نیروهای ائتلافی به پشتیبانی عربستان سعودی دست به حملات هوایی در صنعا زدند، ۹۰۰۰ نفر کشته و بیش از ۲.۴ میلیون نفر آواره شده اند.

حمله هوایی اخیر که کارخانه غذایی در شرق صنعا را بمباران کرده تنها بخشی از یک سری حملات هوایی است که صنعا و ۵ استان اطراف را مورد هدف قرار داده است.

XS
SM
MD
LG