لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

شورشیان یمن ساختمان یک حزب اسلامگرا را منفجر کردند


شورشیان شیعه یمن در حمله به ستاد یک حزب اسلامگرا در مرکز کشور، چهار گارد را کشتند و ساختمانی را منفجر کردند. در همین حال متحدان چند کشور متحد یمن از حوثی ها خواستند از پایتخت خارج شوند.

گزارش اسوشیتد پرس بنقل از مقامات امنیتی حاکی است حوثی ها شب هنگام به ستاد حزب اصلاح در استان ِاب حمله کردند و تا سحرگاه شنبه با گاردها جنگیدند.

میانجی ها توانستند زدوخورد را متوقف سازند و به کسانی که در داخل بودند اجازه داده شد خارج شوند، اما حوثی ها بعدا ۲۵ نفر را بازداشت کردند و آنها را به دفتر فرماندار، که حوثی است، بردند.

حوثی ها یک ساختمان متعلق به حزب را منفجر کردند و صدها نفر را ناچار ساختند فرار کنند.

در این میان، ده ها متحد غربی و بین المللی یمن روز شنبه از حوثی ها خواستند کوشش برای تصرف نهادهای دولتی و نظامی را متوقف کنند و به دولت اجازه دهند به وظایف خود بدون تهدید یا مداخله در کارهای آن عمل کند.

به گزارش اسوشیتد پرس، گروه در بیانیه ای گفت دولت یمن تنها قدرت مسئول برای حفظ امنیت ملی کشور است و خواهان تشکیل سریع رژیمی در راستای توافقنامه ای است که تمام احزاب سیاسی در سپتامبر امضا کردند.

در صنعا، پایتخت، نیز صد ها مرد و زن یمنی در تظاهراتی از حوثی ها خواستند افراد مسلح خود را از آنجا و استان های دیگر بیرون ببرند و به دولت اجازه دهند به اداره امور مملکت بپردازد.

XS
SM
MD
LG