لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

در حملات انتحاری داعش در یمن ۲۲ تن کشته شدند


بمبگذاران انتحاری گروه موسوم به دولت اسلامی روز سه شنبه در حملاتی علیه دولت یمن و ائتلاف عربی متحد آن در شهر بندری عدن و همچنین در یک مسجد حوثی ها در صنعا، ۲۲ تن را کشتند. این نخستین بار است که داعش به چنین حمله ای دست می زند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات یمن و خبرگزاری امارات متحده عربی، در اثر چهار بمبگذاری هماهنگ داعش، ۱۱ یمنی و ۴ سرباز اماراتی در عدن کشته شدند. در حمله ای به مسجد النور در ناحیه النهضه در صنعا هم که در کنترل حوثی ها قرار دارد، ۷ نفر کشته شدند.

گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی در بیانیه ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و گفت ده ها نفر از حوثی ها که برای رفتن به جبهه آماده می شدند، کشته یا مجروح شدند.

جهادی های داعش تاکنون از هدف قرار دادن آشکار دولت یمن و ائتلاف منطقه ای به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی ها در یمن، خودداری می کردند.

به گزارش خبرگزاری ها، خالد باهان معاون رئیس جمهوری یمن که نخست وزیر نیز هست، و همچنین برخی اعضای کابینه در شهر بندری عدن، از آنچه انفجار بمب های جاسازی شده در خودرو عنوان شده، جان به در بردند.

خبرگزاری امارات نیز در گزارشی گفته است که بمب گذاران انتحاری همچنین دو مرکز نظامی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را هدف حمله قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG