لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۶

داعش در یمن مسئولیت حمله به مساجد در صنعا را بر عهده گرفت


داعش در یمن مسئولیت حمله به مساجد در صنعا را بر عهده گرفت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

شاخه یمنی گروه دولت اسلامی، داعش، مسئولیت انفجارهای تروریستی و انتحاری در دو مسجد در صنعا را بر عهده گرفت.

انفجارها که دستکم ۱۴۲ کشته و ده ها مجروح برجا گذاشت، روز جمعه در جریان برگزاری نماز جمعه حوثی های شیعه روی داد .

خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی می گوید، ابتدا یک تروریست در داخل مسجد بدر در جنوب صنعا خود را منفجر کرد، دومین مهاجم مردم را هنگامی که وحشتزده از مسجدحارج می شوند ، هدف حمله قرار داد. سومین مهاجم هم خود را در مسجدی در شمال پایتخت یمن منفجر کرد. اما خبرگزاری رویترز می گوید عملیات تروریستی در صنعا، توسط چهار مهاجم انجام شده است.

عبد الربو منصور هادی، رئیس جمهوری که در پی ناآرامی های ماه گذشته و کنترل صنعا توسط شورشیان حوثی، به عدن گریخته است، در بیانیه ای که دفترش صادرکرد،همدردی خود را با خانواده های قربانیان ابراز داشت و گفت به آشوب کشیدن کشور، گسترش خشونت های مذهبی و قومی و نهایتا سوق دادن آن به ورطه جنگ داخلی، هدف های چنین حملاتی است.

انفجارهای روز جمعه در حالی رخ دادکه اوضاع در عدن نیز ناآرام است.روز پنجشنبه کاخ محل اقامت ریاست‌ جمهوری در این شهر هدف حمله هوایی مهاجمان قرار گرفت. روز جمعه، ساعاتی پس از حمله صنعا، مهاجمان وابسته به القاعده بیست سرباز یمنی را در آن شهر به قتل رساندند.

یمن از سال ۲۰۱۲ ، که علی عبداله صالح رهبر دیرینه زیر فشار عمومی کنار رفت و اداره کشور را به معاون خود منصور هادی سپرد،با ناآرامی دست بگیریبان بوده است.

XS
SM
MD
LG