لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۴

شبه‌نظامیان حوثی مدعی حمله به چند فرودگاه در عربستان سعودی شدند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی، مدعی شدند که با استفاده از پهپاد، به چند فرودگاه در عربستان سعودی حمله کرده‌اند.

به گزارش رویترز، یک سخنگوی حوثی‌ها اعلام کرد که این نیرو با پهپاد به پایگاه «سلطان خالد» و دو فرودگاه ابها و جیزان حمله کرده است.

هر سه این اهداف، در جنوب عربستان سعودی قرار دارند.

به گفته حوثی‌ها، پهپادها به اهداف مورد نظر خود حمله کرده و باعث اختلال در ترافیک هوایی دو فرودگاه ابها و جیزان شده‌اند.

با این حال یک سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، ضمن تایید خبر حمله پهپادی، گفته است که نیروهای ائتلاف پیش از آن‌که پهپادها موفق به حمله به اهداف مورد نظر شوند، آن‌ها را ساقط کرده‌اند.

حوثی‌ها چند ماه است که با استفاده از موشک و پهپاد، به اهدافی در خاک عربستان سعودی حمله می‌کنند. عربستان سعودی از جمهوری اسلامی به عنوان عامل پشت‌پرده این حمله‌ها یاد کرده و ایران را به تجهیز نظامی حوثی‌ها متهم می‌کند.

جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی، پنج سال است ادامه دارد. تهران حامی حوثی‌های یمن است و عربستان سعودی در ائتلافی با کشورهای منطقه، از دولت این کشور حمایت می‌کند.

ایالات متحده جمهوری اسلامی ایران را به بی‌ثبات سازی در منطقه و از جمله یمن متهم می‌کند. مقام های آمریکا تاکنون در دو مراسم، بخشی از تجهیزات ارسالی جمهوری اسلامی برای حوثی‌های یمن را نمایش داده اند.

سازمان ملل متحد وضعیت یمن را بدترین فاجعه انسانی جهان خوانده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG