لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۸

گروه حوثی‌های مورد حمایت ایران با موشک به فرودگاه ابها در عربستان سعودی حمله کردند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن، در صفحه توئیتر خود اعلام کرد این گروه با یک موشک کروز به فرودگاه ابها در عربستان سعودی حمله کرده است.

به گزارش رویترز، سخنگوی حوثی‌ها گفت اصابت این موشک باعث ایجاد ترافیک هوایی در این فرودگاه و تاخیر در انجام برخی پروازها شد.

سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در این‌باره گفت که یک «پرتابه» از سوی حوثی‌های مورد حمایت ایران به سمت فرودگاه ابها شلیک شده، اما تلفاتی نداشته است.

حوثی‌ها چند ماه است که با استفاده از موشک و پهپاد، به اهدافی در خاک عربستان سعودی حمله می‌کنند. عربستان سعودی از جمهوری اسلامی به عنوان عامل پشت‌پرده این حمله‌ها یاد کرده و ایران را به تجهیز نظامی حوثی‌ها متهم می‌کند.

جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی، پنج سال است ادامه دارد. تهران حامی حوثی‌های یمن است و عربستان سعودی در ائتلافی با کشورهای منطقه، از دولت این کشور حمایت می‌کند.

ایالات متحده جمهوری اسلامی ایران را به بی‌ثبات سازی در منطقه و از جمله یمن متهم می‌کند. مقام های آمریکا تاکنون در دو مراسم، بخشی از تجهیزات ارسالی جمهوری اسلامی برای حوثی‌های یمن را نمایش داده اند.

سازمان ملل متحد وضعیت یمن را بدترین فاجعه انسانی جهان خوانده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG