لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

حمله به دیپلمات های بریتانیایی در یمن


نیروهای امنیتی یمن در صحنه حمله به دیپلمات های بریتانیایی در صنعا
نیروهای امنیتی یمن در صحنه حمله به دیپلمات های بریتانیایی در صنعا

مقامات یمن می گویند در یک حمله راکتی به یک خودرو سفارت بریتانیا در صنعا چندین نفر مجروح شدند و همزمان یک مرد مسلح یک مرد فرانسوی را که برای نیروگاهی در خارج از پایتخت کار می کرد، کشت.

بگفته مقامات، راکت روز چهارشنبه در نزدیکی اتومبیل حامل دیپلمات شماره ۲ بریتانیا در یمن منفجر شد. انفجار به خود رو آسیب رساند و دو رهگذر را مجروح کرد. بریتانیا گفت اتومبیل با پنج نفر از کارکنان سفارت رهسپار آنجا بود و یکی از آنها جراحات مختصری برداشت.

مسئولیت حمله را هنوز کسی بر عهده نگرفته است، اما این انفجار در پی هشدار گروه القاعده در شبه جزیره عربستان، مستقر در یمن، روی می دهد.

در حادثه ای دیگر، مقامات می گویند یک گارد امنیتی یک مرد فرانسوی را در داخل مجتمع شرکت نفت و گاز استرالیا ، در نزدیکی صنعا،هدف گلوله قرار داد و کشت. مقتول برای یک شرکت مهندسی فرانسوی، براساس قرار دادی با شرکت استرالیایی، کار می کرد.

نیروهای امنیتی یمن بعدا مرد مسلح را خلع سلاح و بازداشت کردند. انگیزه او هنوز معلوم نشده است.

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا حمله راکتی را «شرم آور» نامید و گفت این اقدام فقط تصمیم بریتاتیا را به کمک به یمن در مقابله با چالش ها تقویت خواهد کرد.

مقامات یمن در روزهای اخیر بدلیل نگرانی از حمله ستیزه گران القاعده، که در گذشته دیپلمات های بریتانیایی را هدف گرفته اند، بر تدابیر امنیتی در اطراف سفارتخانه های خارجی افزوده اند.

XS
SM
MD
LG