لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

روحانیان یمن علیه مداخله نیروهای خارجی در کشور هشدار می دهند


شورای روحانیان یمن اعلام کرده است اگر سربازان خارجی در کشور مداخله کنند، فرمان جهاد خواهد داد.

در بیانیه ای که روز پنجشنبه با امضای ۱۵۰ روحانی منتشر شد گفته می شود، در صورت حمله طرف های خارجی به یمن، اسلام ایجاب می کند تمام مسلمانان باید به جهاد بر خیزند.

وزارت دفاع یمن، با قبول این که جنگی آشکار با القاعده در جریان است، به شهروندان علیه مخفی کردن ستیزه گران یا همکارای با آنها هشدار داد.

روز چهارشنیه، نیروهای امنیتی یمن رهبر یک سلول القاعده را کشتند و چهار نفر دیگر را در استان «شبوا» در جنوب دستگیر کردند.

فرماندار شبوا گفت کماندوها در جریان حمله ای در شهر هوته «عبدالله المهدر» را کشتند.

پس از آن که یک شاخه القاعده در یمن گفت در کوشش نافرجام برای منفجر کردن یک هواپیمای مسافربری آمریکا دست داشته، یمن به صحنه اصلی نبرد با ستیزه گران اسلامی، به رهبری آمریکا تبدیل شده است.

روز چهارشنبه، کارل لوین، رییس کمیته نیروهای مسلح سنا گفت برای نبرد با ستیزه گران در یمن، ایالات متحده باید حملات هوایی، مانند حملات هواپیماهای بدون سرنشین، را بررسی کند. سناتور لوین به خبرنگاران گفت اقدامات پنهانی و گسترش کمک های نظامی باید از جمله گزینه هایی برای مقابله با تهدید القاعده در یمن باشد.

دولت اوباما قول داده است با دادن پول بیشتر و اعزام پرسنل برای آموزش نیروهای امنیتی یمن، به تقویت توانایی آن کشور در مبارزه با تروریسم بیافزاید. با این حال پرزیدنت اوباما می گوید در نظر نیست سربازان آمریکایی به یمن فرستاده شوند.

XS
SM
MD
LG