لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۹

کشته شدن ده ها تن در جنوب یمن


کشته شدن ده ها تن در جنوب یمن
کشته شدن ده ها تن در جنوب یمن

در نبردهای روز سه شنبه در جنوب یمن ده ها تن کشته شده اند.

در حالی که نشانی از پایان خشونت و نا آرامی در یمن به رغم غیبت رییس جمهوری به چشم نمی آید، نیروهای دولتی در شهر زنجبار با ستیزه گران اسلامی که بیش از یک هفته پیش کنترل شهر را به دست گرفتند، به زد و خورد پرداختند. در آنچه به نظر می رسد افزایش تلاش برای بازستانی منطقه باشد، وزارت دفاع یمن می گوید نیروهای امنیتی دست کم ۳۰ ستیزه گر را کشته اند.

نبردهای جدید همچنین در تعز، دومین شهر بزرگ یمن در گرفته است. به گفته شاهدان صدای انفجارها و تیراندازی در حالی که تانک های ارتش مردان مسلح را زیر آتش گرفته بودند شنیده می شد. در این خشونت ها در تعز دست کم ۴ تن کشته شدند.

جنگ در حالی ادامه دارد که فشار برعلی عبدالله صالح رییس جمهوری برای قبول قرارداد صلح پیشنهادی شورای همکاری خلیج فارس افزوده می شود.

صالح که در جریان حمله راکتی به مجتمع ریاست جمهوری در صنعا در هفته گذشته مجروح شده، در حال حاضر برای درمان در عربستان سعودی بستری است.

منابع دیپلماتیک می گویند صالح جراحات زیادی برداشته است، از جمله جراحات وی ۴۰ درصد سوختگی است.

با این حال، معاون رییس جمهوری گفت صالح رو به بهبودی است و ظرف چند روز آینده به کشور بازخواهد گشت. اما برخی گزارش ها حاکی است که عربستان سعودی ممکن است از بازگشت وی جلوگیری کند.

در رویدادی دیگر، روز سه شنبه در مرز بین عربستان سعودی و یمن، مردی که سعی داشت از مرز بگذرد دو مرزبان سعودی را کشت. وزارت کشور عربستان می گوید خود وی نیز در درگیری کشته شد.

XS
SM
MD
LG