لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

پلیس یمن دست کم ۱۲ تظاهرکننده را کشت


پلیس یمن دست کم ۱۲ تظاهرکننده را کشت
پلیس یمن دست کم ۱۲ تظاهرکننده را کشت

منابع بیمارستانی در شهر جنوبی تعز، در یمن از کشته شدن دستکم ۱۲ نفر در تظاهرات ضد دولتی روز دوشنبه به دست نیروهای پلیس در آن شهر خبر دادند. همزمان خشونت ها در چندین شهر یمن در حال اوجگیری است.

کارشناسان بهداشتی و پزشکی می گویند چندین نفر نیز در درگیری های روز دوشنبه مجروح شدند. به گفته شاهدان تظاهرکنندگان قصد ورود به یک ساختمان دولتی را داشتند.

در تظاهرات روز یکشنبه در تعز نیز، یک تظاهرکننده به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

روزنامه نیویورک تایمز، گزارش داد که ایالات متحده حمایت خود از علی عبدالله صالح را قطع کرده و در حال مذاکره درباره چگونگی روند برکناری او است.

این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی و یمنی بدون آن که نامشان را اعلام کند می نویسد که هفته گذشته و با شروع مذاکرات، موضع آمریکا در قبال یمن تغییر کرد.

علی عبدالله صالح گفته است که حاضر به کناره گیری است اما تنها به شرطی که انتخابات جدید برگزار شود. دوره فعلی ریاست جمهوری او در سال ۲۰۱۳ به پایان می رسد. او برای ۳۲ سال رهبری در یمن را برعهده داشت.

یک مقام یمنی به نیویورک تایمز گفته است که مذاکرات بر اساس پیشنهادی مبنی بر این است که آقای صالح قدرت را به یک دولت موقت به ریاست عبدالرب منصور الهادی، معاون ریاست جمهوری تحویل می دهد تا زمانی که انتخابات جدید برگزار شود.

XS
SM
MD
LG