لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۳

زخمی شدن ۱۰ مامور امنیتی یمن در حمله شورشیان به یک اتوبوس


مقامات یمن می گویند دو ستیزه گر القاعده در شبیخونی به یک اتوبوس در پایتخت، ۱۰ مامور امنیتی را مجروح کردند.

به گفته مقامات، حمله سحرگاه شنبه در یک محله پر رفت و آمد در صنعا، و زمانی صورت گرفت که ستیزه گران با سلاح های خودکار یک اتوبوس حامل ماموران اطلاعاتی را که به پایگاه خود باز می گشتند، زیر آتش گرفتند.

حمله علیرغم هشدارهایی که پلیس روز جمعه دریافت کرده بود روی داد. در هشدار ها گفته می شد یک گروه القاعده حملاتی را علیه پایگاه های امنیتی در صنعا، یکی از چند منطقه ای که زیر کنترل دولت ضعیف یمن قرار دارند، طرح ریزی می کنند.

در این میان، بریتانیا روز شنبه هشدار داد اگر یمن به یک کشور شکست خورده تبدیل شود، امنیت جهانی با خطراتی عظیم روبرو خواهد شد.

یمن، که یکی از فقیرترین کشورهای جهان تلقی می شود، با بیکاری گسترده، رشد بالای جمعیت، و کاهش منابع نفت و آب، قرارگاه القاعده است. دولت مرکزی ضعیف، فساد فراگیر و قبایل و قوم های متخاصم موجب شده اند کشور به پناهگاهی امن برای تروریست ها تبدیل شود.

وزیر مشاور کابینه بریتانیا برای توسعه بین المللی روز جمعه به صدای آمریکا گفت ثبات یمن در حال حاضر یکی از مهمترین مسائل بین المللی است.

در این میان، مقامات نظامی یمن روز جمعه گفتند سربازان، ستیزه گران القاعده را در پی پنج روز زد و خورد از شهر «حوطه» بیرون رانده اند.

XS
SM
MD
LG