لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۲

۴۰ نفر در زد و خوردهای صنعا کشته شدند


۴۰ نفر در زد و خوردهای صنعا کشته شدند
۴۰ نفر در زد و خوردهای صنعا کشته شدند

در صنعا، درگیری ها میان نیروهای حامی علی عبدالله صالح، رییس جمهوری یمن و دانشجویان معترض که از حمایت نیروهای نظامی برخوردارند، روز شنبه دست کم ۴۰ کشته برجای گذاشت.

زد و خوردهای مرگبار یک روز پس از بازگشت غیرمنتظره آقای صالح به یمن، و درخواست او برای ترک درگیری ها صورت می گیرد.

نیروهای دولتی شبانه به اردوی دانشجویان معترض حمله کردند که تلفات زیادی برجای گذاشت.

یک سخنگوی ژنرال علی محسن الحمر، از فرماندهان نظامی مخالف دولت گفت دست کم ۱۱ سرباز وفادار به او کشته شدند. گزارش شده است نیروهای حامی رییس جمهوری یمن، به خانه های شیخ صادق الحمر و حامیان وی که دیگر از آقای صالح حمایت نمی کند، حمله کردند.

تلویزیون العربیه گزارش داده است که شش کشور عضو شورای همکاری های خلیج فارس از همه طرفهای درگیر خواسته اند از بکارگیری توپخانه سنگین علیه غیرنظامیان معترض خودداری کنند و یک آتش بس اعلام کنند.

وزرات امورخارجه آمریکا از وضعیت یمن ابراز نگرانی عمیق کرده است. این وزارتخانه روز شنبه با صدور بیانیه ای از همه طرفها خواست از خشونت خودداری کنند و خویشتنداری نشان دهند. این بیانیه از رییس جمهوری یمن خواسته است برای واگذاری کامل قدرت و برپایی انتخابات پیش از پایان سال جاری میلادی اقدام کند.

آقای صالح روز جمعه پس از بازگشت از عربستان خواستار پایان درگیری ها شد. او به دنبال جراحت در حمله ای که ماه ژوئن علیه مجموعه ریاست جمهوری اش در صنعا روی داد، به عربستان رفت و در آنجا بستری شد.

XS
SM
MD
LG