لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۸

ملکه زیبایی گامبیا، رئیس جمهور پیشین این کشور را به تجاوز متهم کرد


فاتو جالو، ملکه زیبایی پیشین گامبیا
فاتو جالو، ملکه زیبایی پیشین گامبیا

ملکه زیبایی پیشین گامبیا ادعا می کند یحیی جامع، رئیس جمهور سابق این کشور به او تجاوز کرد.

در سال ۲۰۱۴ تاج ملکه زیبایی گامبیا بر سر «فاتو جالو» ۱۸ ساله گذاشته شد اما دیری نپایید که یحیی جامع، رئیس جمهور وقت این کشور از او درخواست ازدواج کرد. خانم «جالو» این درخواست را رد کرد ولی دعوت او را برای شرکت در یک مراسم مذهبی که در خانه رئیس جمهوری برگزار می شد، پذیرفت. خانم «جالو» چندی پیش ماجراهای آن شب را فاش کرد و گفت آقای جامع پس از خوراندن مواد مخدر به او تجاوز کرده است.

ملکه زیبایی پیشین گامبیا می گوید پیش از این ماجرا، گمان می کرد رئیس جمهور به او محبتی پدرانه دارد چرا که همواره او را نصیحت می کرد، برایش هدیه می خرید و برای خانه پدری او نیز سیستم آب رسانی نصب کرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر و چندین سازمان مشابه دیگر نیز گزارشهایی را پیرامون اتهامات آزار جنسی مطرح شده توسط دو زن دیگر علیه آقای جامع و اطرافیان او تهیه کرده اند.

سخنگوی حزب «اتحاد برای بازیابی و بازسازی» که توسط آقای جامع تشکیل شد در بیانیه ای که به بی بی سی فرستاده است این اتهامات را رد کرده است.

یحیی جامع به مدت ۲۲ سال رهبری گامبیا را در دست داشت اما پس از شکست در انتخابات ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، کشور را ترک کرد و ساکن گینه استوایی شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG