لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۷

سابقه سفر به ایران، سرمربی بارسلونا را از سفر به آمریکا محروم کرد


ژاوی هرناندز سرمربی تیم فوتبال بارسلونا
ژاوی هرناندز سرمربی تیم فوتبال بارسلونا

ژاوی هرناندز، سرمربی شهیر تیم فوتبال بارسلونا، به این دلیل که پیش‌تر چند بار به ایران سفر کرده‌بود ، نتوانست همراه تیم خود راهی آمریکا شود.

او قرار بود برای انجام چند بازی دوستانه همراه سایر اعضای تیم فوتبال بارسلونا، به آمریکا سفر کند، اما اجازه سوار شدن به هواپیما را نیافت.

علت این ممانعت، سفرهای قبلی ژاوی به ایران است. او در طی ایام بازی در کشورهای حاشیه خلیج فارس، چند بار به ایران سفر کرده‌ بود.

بر اساس قوانین ایالات متحده، هر فردی که در گذرنامه‌اش «مهر ورود به ایران» دیده‌ می‌شود، برای سفر به آمریکا نیاز به دریافت «مجوز ویژه» خواهد داشت.

اکنون ژاوی نیز باید اجازه‌ای ویژه‌ برای دریافت ویزای آمریکا داشته باشد. ژاوی برای دریافت مجوز، دست‌کم باید تا دوشنبه، روز نخست هفته آتی، انتظار بکشد.

روزنامه ورزشی ال موندو دپورتیوو، گزارش داده است: «ژاوی هنگامی که بازیکن باشگاه السّد قطر، بوده، سه بار به ایران رفته‌است».

او آخرین بار در بهار ۲۰۱۹ به ایران سفر کرد و آخرین بازی دوران حرفه‌ای خود را در تهران انجام داد.

باشگاه بارسلونا یک روز قبل از سفر، متوجه مشکل اداری او شده بود. اما مسئولان باشگاه تصور می‌کردند که خواهند توانست این مشکل را تا قبل از انجام‌ پرواز، حل کنند.

روز شنبه، ماموران فرودگاه بارسلون، به ژاوی اجازه سوار شدن به هواپیما را ندادند و سایر اعضای تیم مجبور شدند بدون سرمربی خود، به آمریکا سفر کنند.

XS
SM
MD
LG