لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۷

تکلیف تیمهای حاضر در نیمه نهایی مشخص شد


تکلیف تیمهای حاضر در نیمه نهایی مشخص شد
تکلیف تیمهای حاضر در نیمه نهایی مشخص شد

در ادامه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زنان، امروز، یکشنبه، سوئد با پیروزی سه بر یک مقابل استرالیا حریف ژاپن در نیمه نهایی این مسابقات شد.

در این دیدار که در شهر اوگسبورگ آلمان برگزار شد، سوئدی های زردپوش خیلی زود و در دقیقه ۱۱ توسط ترس سیوگران به گل نخست دست یافت. تنها ۵ دقیقه بعد لیسا دالکویست اختلاف را به دو گل رساند. استرالیا که تحت تاثیر قدرت سوئد قرار گرفته بود موفق شد در دقیقه ۴۰ توسط الیسه پری یکی از گلها را جبران کند تا نیمه نخست با برتری دو بر یک سوئد خاتمه یابد. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۲ کیم کرول که قصد داشت دروازه بانشان را صاحب توپ کند، به اشتباه توپ را به لوتا شلین رساند تا این بازیکن سوئدی با عبور از دروازه بان ماتیلدا ها گل سوم تیمش را به ثمر برساند. در دقیقه ۸۰ هم دروازه بان استرالیا توپ را از روی خط دروازه دفع کرد که بازیکنان سوئد اعتقاد داشتند توپ از خط گذشته است. داور در این صحنه دستور به ادامه بازی داد و در ادمه هم توپی از خط دروازه نگذشت تا بازی با همان برتری سه بر یک سوئد خاتمه یابد. با این نتیجه سوئدی ها که در آخرین دیدار مرحله گروهی از سد تیم ملی آمریکا، مدعی کسب جام گذشتند ، با این برد پرگل راهی نیمه نهایی شدند تا برای حضور در فینال به مصاف ژاپن بروند. در دیگر دیدار امروز، هم اکنون تیم آمریکا در برابر برزیل صف آرایی کرده است.

اما دیروز تیم ژاپن دست به کار بزرگی زد و میزبان را شکست داد. در ادامه این مسابقات و در مرحله یک چهارم نهایی دیروز در دیداری که در شهر ولفسبورگ برگزار شد، ژاپنی ها با پیروزی یک بر صفر در برابر تیم ملی آلمان، به نیمه نهایی این مسابقات راه یافتند. نیمه نخست بازی برغم حملات دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در نیمه دوم هم دو تیم هرچه زدند به در بسته زدند تا با تساوی در وقتهای قانونی، کار به دو وقت اضافه پانزده دقیقه کشیده شود. نیمه نخست وقتهای اضافه هم در شرایطی برابر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم اما ژاپن مزد برتری و مالکیت ۵۴ درصدی بر روی توپ را گرفت و در دقیقه ۱۰۸ توسط کارینا مارویاما یار تعویضی خود به ارزشمندترین گل تاریخ فوتبال زنان آن کشور دست یافت. آلمانها مدافع عنوان قهرمانی و میزبان این مسابقات که مدعی شماره یک قهرمانی این دوره هم محسوب میشدند در حضور ۲۶ هزار تماشاگر حامی با جامی که بیش از پیش خود را به آن نزدیک می دیدند وداعی تلخی کردند. ژاپن هم برای نخستین بار با صعود به نیمه نهایی این مسابقات، برای حضور در فینال خود را آماده دیدار با سوئد خواهدکرد.

اما ضربات پنالتی، فرانسه را هم به نیمه نهایی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان رساند. دیروز تیم ملی فرانسه در شهر لورکوزن به مصاف انگلیس رفت و پس از تساوی در وقتهای قانونی و اضافه، در ضربات پنالتی جواز حضور در جمع چهار تیم برتر را بدست آورد. نیمه نخست این دیدار به رغم حملات دو تیم گلی در برابر نداشت در نیمه دوم ابتدا جیل اسکات در دقیقه ۵۹ انگلیس را پیش انداخت. خروسها برای تساوی تا دقیقه ۸۸ صبر کردند. الیسه بوساگلیا با گلزنی در دو دقیقه به پایان بازی کار را به دو وقت اضافه پانزده دقیقه ای کشاند.

در وقتهای اضافه هم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا کار به ضیافت پنالتی کشیده شود. در پنالتی ها دروازه بان انگلیس نخستین پنالتی فرانسوی ها را که توسط ابیلی زده شد دفع کرد. اما در ادامه ضربات رفرتی و وایت از تیم انگلیس به ثمر نرسید تا فرانسه با پیروزی چهار بر سه در این ضربات و ۵ بر ۴ در مجموع پیروز این دیدار لقب بگیرد و مرحله به نیمه نهایی این مسابقات راه یابد.

XS
SM
MD
LG