لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

مراد محمدی کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.


مراد محمدی کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
مراد محمدی کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

مراد محمدی کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران پیش از بازیهای آسیایی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

مراد محمدی هم اینک در کشتی آزاد ودر تیم ملی پرافتخار ترين كشتي گير ايران است وشاید اختلاف این کشتی گیر و با کادر فنی ، غلامرضا محمدی ومحسن کاوه باعث این اقدام بوده است.

خداحافظی محمدی از دنياي قهرماني آنهم درآستانه رقابتهای آسیایی گوانگژو سوالیست، که پاسخ آن را شاید پس از ۱۶مین دوره رقابتهای آسیایی بتوان گرفت.

درگیریهایی که چندی پیش دراردوی شمال روی داد، اتفاقاتی که بین مراد محمدی و صادق گودرزی ، ۲ مدال آور كشتی ایران در مسابقات جهانی مسكو، پیش آمد، كه باعث شد ،گودرزی اردو رو ترک کند و به تهران برگردد. بهرحال محمدی در دوران کشتی خود ، قهرمان جهان در ۲۰۰۶ شد، مدال برنز المپيك در ۲۰۰۸ بدست آورد ، همچنین مدال برنز جهان درسالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ ،قهرمان بازي هاي آسيايي در سال ۲۰۰۶ ، ۲۰۰۵و ۲۰۰۳ مدال نقره آسيا در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ و مدال برنز آسيا در سال ۲۰۰۸ رو در کارنامه دارد.

جالب آنکه غلامرضا محمدی ، سرمربی تیم ملی كشتی آزاد تاكید می كند كه دلیل خداحافظی زودتر از موعد مراد محمدی ملی پوش وزن ۶۰ كیلوی تیم ملی ایران، مصدومیت و اضافه وزن بوده، با اینكه پیش از این مراد محمدی اعلام كرده بود قصد دارد پس از شركت در بازیهای آسیایی گوانگژو از دنیای كشتی خداحافظی كند اما اتفاقات اردوی تیم ملی كشتی پس از مسابقات جهانی باعث شد او در تصمیمش تجدید نظر كنه و این خداحافظی را جلو بیاندازد. بهرحال همان طور كه پیشتر کارشناسان و نزدیکان به اردوی تیم ملی از آن سخن گفته بودند، پروژه عبور از او در تیم ملی كشتی با موفقیت انجام شده است . مراد محمدی در نامه خداحافظی خود گفته: ادامه مسیر قهرمانی به دلایل عدیده ای كه فعلا قابل بازگو كردن نیست برایش سخت و دشوار شده، امکان پذیر نیست.

XS
SM
MD
LG