لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

تیم ملی امید ایران نایب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان شد


آرشیو
آرشیو

تیم‌ ملی امید ایران با کسب یک طلا، چهار نقره، و دو برنز نایب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان شد.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد، تیم ایران با مدال طلای امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، مدال‌های نقره پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، امین کاویانی‌نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم، و دو مدال برنز علیرضا نجاتی در وزن ۶۳ کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم، با ۱۵۵ امتیاز پس از روسیه، به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

علیرضا نجاتی و امین میرزازاده که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ایران به روی تشک رفتند در این رقابت‌ها نیز حضور داشتند.

امین میرزازاده، فرنگی کار سنگین وزن ایران که در المپیک توکیو به عنوان پنجمی رسید و‌ رقابت‌های جهانی بزرگسالان نروژ را تنها به دلیل مثبت شدن تست کرونا از دست داد، در مسابقات امیدهای جهان در صربستان تنها طلایی ایران بود. در این رقابت‌ها در وزن ۷۲ کیلوگرم امیر عبدی و در وزن ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی پنجم شدند و مرتضی الغوثی، نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران، بدون کسب مقام از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در رده بندی تیمی، روسیه با ۱۹۰ امتیاز قهرمان شد. ایران با ۱۵۵ امتیاز بالاتر از گرجستان ۱۰۵ امتیاز ی به عنوان نایب قهرمانی رسید، و تیم‌های ترکیه، مجارستان، آذربایجان، ارمنستان، اوکراین، آلمان، و سوئد به ترتیب چهارم تا دهم شدند.

تیم‌ ملی امید کشتی فرنگی ایران در پایان دومین روز رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان، یک مدال طلا، دو ‌نقره و‌ دو برنز کسب کرد.

XS
SM
MD
LG