لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۵

تيم ملی كشتی فرنگی ايران بار دیگر قهرمان جام جهانی شد


تيم ملی كشتی فرنگی ايران بار دیگر قهرمان جام جهانی شد
تيم ملی كشتی فرنگی ايران بار دیگر قهرمان جام جهانی شد

رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی که با حضور كشورهای ایران، روسیه، تركیه، آذربایجان، ارمنستان، كوبا، بلغارستان، قزاقستان، كره جنوبی و بلاروس، از دیروزدر مینسک پایتخت بلاروس آغاز شده، یکشنبه شب با قهرمانی فرنگی کاران ایران به پایان رسید.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران مدافع عنوان قهرمانی، در چهار دیدار قبلی خود در مرحله مقدماتی تیمهای کره جنوبی، کوبا، ترکیه وبلاروسِ میزبان را شکست داد و به عنوان سر گروه گروه دوم راهی دیدار فینال شد. شاگردان محمد بنا در فینال هم موفق شدند با نتیجه ۴ بر ۳ روسیه را شكست دهند و قهرمان جام جهانی شوند.

ایران، در این دوره، بدون حمید سوریان و امیر علی اكبری با ۱۴ كشتی‌گیر بعنوان مدافع قهرمانی دراین رقابتها عازم بلاروس شد. محمد بنا، سر مربی ایران در هر وزن دو کشتی گیر را با خود به مینسک برد . وی در این مسابقات از باقر توكلیان، محسن حاجی‌پور، امید نوروزی، حمید زارع، علی محمدی، سعید عبدولی، فرشاد علیزاده، میلاد خسروی، طالب نعمت‌پور، داود عابدین‌زاده، بابك قربانی، مهدی عسگری‌زاده، محمد قربانی و بشیر باباجان‌زاده استفاده کرد.

گفتنی است، سامان طهماسبی کشتی گیر ایرانی که برای آذربایجان کشتی می گیرد نیز در این مسابقات مقابل کشتی گیران بلغارستان، ارمنستان و قزاقستان صاحب سه پیروزی شد ولی به حریف روس خود باخت. همچنین در روز پایانی جام جهانی کشتی فرنگی، در دیدار رده بندی آذربایجان، مغلوب بلاروس شد و مقام سوم به تیم میزبان رسید.

تیم ملی ترکیه با پیروزی ۴ بر ۳ مقابل قزاقستان در مکان پنجم مسابقات ایستاد و ارمنستان با پیروزی ۶ بر یک مقابل کوبا هفتم شد و کره جنوبی با برتری ۴-۳ برابر بلغارستان در رده نهم قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG