لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۹

ایران در مطبوعات جهان


ایران در مطبوعات جهان
ایران در مطبوعات جهان

هنوز اختلاف رهبر ایران و رییس جمهوری احمدی نژاد از سوی رسانه های امریکایی پیگیری می شود.

روزنامه لس آنجلس تایمز می نویسد رهبر جمهوری اسلامی برای حل اختلاف های چند ماهه درمیان مدیران کشور، روز یکشنبه در جمع نمایندگان اصول گرای مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از رییس جمهوری اعلام کرد. این روزنامه اضافه می کند پشتیبانی مجدد آیت الله خامنه ای از احمدی نژاد از آن روست که رهبر و روحانیون وابسته به او نگران هستند که سیاست ها و حرف های احمدی نژاد منافع بلند مدت آنها را به خطر اندازد و یا آنان را به کل از صحنه حذف کند. این روزنامه در ادامه می نویسد البته تلویزیون دولتی ایران گوشه های برگزیده ای از سخنان آیت الله خامنه ای را پخش کرد که در آن رهبر، به رییس جمهوری هشدار جدی می دهد که پا را از گلیم خود درازتر نکند.

روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد بر اساس گزارش نه صفحه ای آژانس بین المللی انرژی اتمی که هفته گذشته منتشر شد، جمهوری اسلامی تکنولوژی هسته ای جدیدی را به کار گرفته که تنها در ساخت سلاح هسته ای کاربرد دارد. به نوشته گاردین، این نخستین بار نیست که آژانس به شواهدی مبنی بر تلاش آن کشور برای ساختن بمب اتمی دست می بابد، اما با توجه به گزارش اخیر باید در مورد ادعای دولت تهران در مورد هدف صلح آمیز برنامه هسته ای اش به طور جدی تردید کرد.

روزنامه استرالین از اخراج دیپلمات ایرانی از مصر خبر داده و نوشته است قاسم حسینی که به اتهام گردآوری اطلاعات حساس در مورد رویدادهای مصر و ارسال آن به سازمان های اطلاعاتی ایران بازداشت شده بود، روز دوشنبه قاهره را به مقصد دبی ترک کرد.

این در حالی است که روزنامه سان فرانسیسکو کرونیکل به نقل از وزیر خارجه جمهوری اسلامی، اتهام دولت مصر به حسینی را سو تفاهم خوانده و از آزادی وی پس از دو ساعت بازداشت خبرداده ست.

XS
SM
MD
LG