لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۱

طرح انرژی پرزيدنت اوباما


در حاليکه قيمت بنزين در آمريکا و ساير نقاط جهان همچنان رو به افزايش است، پرزيدنت باراک اوباما، روز چهارشنبه طی ايراد سخنانی در دانشگاه جرج تاون در واشنگتن، خلاصه ای از طرح کلی انرژی دولت را ارائه کرد.

پرزيدنت اوباما گفت بحرانهای سياسی در نقاط مختلف جهان به ويژه در خاورميانه و شمال آفريقا نميتواند آمريکا را از اجرای طرح توسعه انرژيهای بازيافتی، و کاهش نياز به نفت، بويژه به نفت وارداتی بازدارد.

رئيس جمهوری آمريکا گفت که اکنون زمان تأمين و تضيمن نيازهای انرژی آينده کشور فرا رسيده است.

پرزيدنت اوباما گفت زمانيکه وی به رياست جمهوری آمريکا برگزيده شد آمريکا روزانه بيش از ۱۱ ميليون بشکه نفت وارد ميکرد. اکنون دولت در نظر دارد که تا سال ۲۰۲۵ روزانه نزديک به ۴ هزار بشکه از نفت وارداتی کشور بکاهد، که وی آنرا طرحی منطقی، عملی، و ضروری خواند. او گفت اگرچه آمريکا هنوز هم به نفت وارداتی نيازمند است، «ولی ما سعی خواهيم کرد که نفت وارداتی خود را از کشورهای دوست مانند برِزيل و مکزيک وارد کنيم.»

رئيس جمهوری آمريکا گفت استراتژی درازمدت انرژی کشور ايجاب ميکند که ضمن گسترش بهره برداری از منابع نفتی داخلی، توليد انرژی های بازيافتی را توسعه و اين صنعت را تقويت کنيم.

پرزيدنت اوباما گفت که تا بحال تعداد خودروهای پاک سوز دولت فدرال را به دو برابر افزايش داده ايم، و در نظر داريم که تا سال ۲۰۱۵ صد در صد اتومبيل های دولت فدرال را به خودروهای پاک سوز تبديل کنيم.

عليرغم بحرانهای اتمی که ژاپن در حال حاضر با آن روبروست، رئيس جمهوری آمريکا گفت که از نيروگاه های اتمی کماکان استفاده خواهد شد. پرزيدنت اوباما افزود که ما از بحرانها و تجربيات اتمی ژاپن درس خواهيم گرفت و نيروگاه های اتمی نسل آينده را طرح ريزی خواهيم کرد.

در حال حاضر بيش از صد نيروگاه اتمی در آمريکا وجود دارند که يک پنجم برق کشور را تأمين ميکنند.

XS
SM
MD
LG