لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

نيسان اولين اتومبيل برقی خود را به بازار عرضه کرد


نيسان اولين اتومبيل برقی خود را به بازار عرضه کرد
نيسان اولين اتومبيل برقی خود را به بازار عرضه کرد

امسال در فصل خريد کريسمس و سال نوی مسيحی بر ميزان خريد مردم از فروشگاه ها و بازارهای اينترنتی افزوده شده که دوسوم اقتصادی آمريکا را تشکيل ميدهند. درهمين حال، کتاب سرخ جانسون، که ميزان خرده فروشی در آمريکا را بررسی ميکند، ميگويد که هفته گذشته بر ميزان فروش فروشگاه های زنجيره ای آمريکا نيز نسبت به هفته مشابه در سال گذشته نزديک به ۴ درصد افزوده شده است.

در اروپا، اداره آمار ملی بريتانيا خبر از کاهش رشد اقتصادی، و افزايش تاريخی کسری بودجه، و نرخ تورم در اين کشور را ميدهد. ارزش حجم توليدات داخلی بريتانيا در سه ماه سوم سال جاری ۷ دهم درصد رشد کرد، که به مراتب کمتر از پيش بينی کارشناسان اقتصادی بود.

در يونان، در حاليکه قانونگزاران اين کشور ميروند تا بودجه سال آينده را به تصويب برسانند، کارکنان وسائل نقليه عمومی اين کشور بعنوان اعتراض به برنامه صرفه جوئی دولت دست به يک اعتصاب ۲۴ ساعته زدند که وضع رفت آمد در اين کشور را کاملأ مختل ساخته است.

در آسيا، دولت ژاپن ميگويد که در ماه گذشته بر ارزش حجم صادرات اين کشور افزوده شده است. در اينحال، بزرگترين فروشگاه سوپر مارکت ژاپن، بنام هفت و يک، که بيش از ۸۳۹ هزار شعبه در جهان و ۸ هزار و دويست شعبه در آمريکا و کانادا تحت نام سون ايلون يا هفت يازده دارد ميگويد در نظردارد در سال آينده ۳۰۰ سوپر مارکت جديد ديگر در آمريکا و کانادا باز کند. از سوی ديگر شرکت لوازم آرايشی «پولا» ژاپن، که ۹۵ درصد فروش آن در داخل اين کشور است در نظر دارد بازار خارج از کشور خود را توسعه دهد. و سرانجام در ژاپن، کارخانه اتومبيل سازی نيسان روز چهارشنبه، امروز، طی مراسمی اولين سری اتومبيل برقی و صد در صد سبز و پاک خود بنام «ليف» يا «برگ» را به بازار عرضه کرد. استان کاناگاوای اين کشور اولين خريدار ۱۰ اتومبيل برقی نيسان بود. مدير عامل نيسان که در اين مراسم حضور داشت کليد اتومبيل مدل ليف نيسان را به استاندار کاناگاوا داد.

XS
SM
MD
LG