لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۰

خريدهای اينترنتی آمريکا افزايش يافته است


در فصل خريد تعطيلات کريسمس و سال نوی مسيحی، فروشندگان اينترنتی در آمريکا سال پررونقی دارند. موسسه کام اسکور، که ميزان خرده فروشی را اندازه گيری ميکند، اعلام کرد که تا بحال مردم آمريکا نزديک به ۲۸ ميليارد دلار خريد کرده اند. کام اسکور همچنين ميگويد که امسال بر ميزان خريد اينترنتی مردم ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته افزوده شده است.

در تحولی ديگر، موسسه ارزيابی مالی مودی از سرايت بحرانهای مالی يونان و ايرلند به ساير نقاط اروپا خبر ميدهد. موسسه ارزيابی مالی مودی روز سه شنبه، امروز، هشدار داد که ممکن است در پی يونان، اسپانيا، و ايرلند درجه اعتبار مالی کشور پرتغال را نيز کاهش دهد. و اين در حاليست که اداره آمار بريتانيا ميگويد که کسری بودجه اين کشور افزايش يافته و به بالاترين ميزان تاريخی خود رسيده است.

و اما در آسيا، «کميته مبادلات فن آوريهای پيشرفته چين و اتحاديه اروپا» روز سه شنبه در سومين اجلاس خود در پکن پيرامون تجارت آزاد فن آوريهای پيشرفته بين دو کشور به توافق های عمده ای دست يافت. اعضای این کمیته همچنين در اجلاس يک روزه پکن موافقت کردند روابط تجاری خود را توسعه داده و نابرابری و عدم توازن در تجارت خارجی را تحت کنترل درآوردند. در اجلاس پکن مقامات چين از بدهی سرسام آور برخی از کشورهای عضو اتحاديه اروپا ابراز نگرانی کردند، و خاطر نشان ساختند که بحران های مالی و نحوه مقابله با اين بحرانها را از نزديک زير نظر دارند.

آنها از مقامات اتحاديه اروپا مصراً خواستند شواهد معتبری از نتایج طرح بازسازی سيستم مالی و اقتصادی اروپا را به اثبات برسانند.

و اين در حاليست که در آستانه ديدار ماه آينده هوجين تائو، رئيس جمهوری چين، از آمريکا، از ارزش يوآن، واحد پولی چين دو دهم درصد در مقابل دلار آمريکا کاسته شده که اين امر در صورت تداوم، قانون گذاران آمريکا را بر آن خواهد داشت تا واردات کالا از چين را تحريم، و يا بر آنها تعرفه های گمرکی به بندند.

و سرانجام در خبری ديگر، در نمايشگاه اتومبيل سال ۲۰۱۰ گوانگژوی چين، کارخانه های اتومبيل سازی داخلی و بين المللی، بمنظور جلب مشتريان چينی، آخرين مدلهای اتومبيل خود را به نمايش گذارده اند.

XS
SM
MD
LG