لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۱

بزرگترين اعلام جرم کميسيون بورس سهام آمريکا


در حاليکه دولت آمريکا مکرراً اعلام کرده است که اقتصاد آمريکا در مسير درستی حرکت ميکند، تعدادی از اقتصاددانان برجسته آمريکائی در اجلاس ساليانه خود ميگويند که اقتصاد آمريکا در سال جاری و چند سال آينده سير نزولی خواهد داشت، که عمدتاً ناشی از اتمام رسيدن اعتبار محرکهای اقتصادی دولت، و توانمندی فزاينده اقتصاد چين است.

در خبری ديگر، کميسيون بورس سهام آمريکا به علت سوء استفاده از از اطلاعات محرمانه در دادوستد سهام شرکت گوگل بر عليه ۲۷ نفر از کارکنان چهار شرکت بزرگ سرمايه گذاری خصوصی آمريکا، موسوم به هج فاند، در دادگاه اعلام جرم کرده است که بزرگترين اعلام جرم اين کميسيون در تاريخ آمريکا بشمار ميرود.

در اروپا، بحرانهای مالی همچنان بسياری از کشورهای حوزه يوروی اتحاديه اروپا را فراگرفته است. امروز و برای اولين بار در سال جاری، کشور پرتغال بمنظور مقابله با بحرانهای مالی، اوراق قرضه چهارساله و ده ساله اين کشور را با بهره ای نزديک به هفت درصد به حراج گذاشت، و بيش از يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون يورو کسب کرد. تحليل گران ميگويد که حراج موفقيت آميز اوراق قرضه پرتغال بحرانهای مالی اتحاديه اروپا را کمی کاهش خواهد داد.

از سوی ديگر، حوزه لوئيس رادريگز زاپاتِرو، نخست وزير اين اسپانيا، از موسسات مالی و بانکهای اين کشور خواست تا بر ميزان نقدينگی خود بيافزايند. او همچنين گفت کهدر نظر دارد اصلاحاتی در روابط دولت با اتحاديه های کارگری بعمل آورد.

و اين در حاليست که عليرغم بحرانهای مالی منطقه، دولت موقت بلژيک متعهد شده است تا کسری بودجه اين کشور را به زير ۴ و يک دهم درصد ارزش حجم توليدات داخلی کاهش دهد که يکی شرايط عضويت در اتحاديه اروپاست. در حاليکه اکثر کشورهای اروپائی با بحرانهای مالی دست و پنجه نرم ميکنند، آلمان امروز از شکوفائی اقتصادی آن کشور خبر داد و اعلام کرد که رشد اقتصادی آلمان در سال گذشته ۳ و شش دهم درصد بود که چنين رشدی از زمان الحاق دو آلمان به يکديگر بيسابقه بوده است.

XS
SM
MD
LG