لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

خبرهای اقتصادی جهان، ۲۲ فروردين


کاخ سفيد واشنگتن و کنگره آمريکا توجه خود را از بودجه نيمه دوم سال جاری به بودجه سال آينده و کاهش کسری بودجه فدرال در دراز مدت معطوف داشته اند. مشاور ارشد کاخ سفيد واشنگتن اعلام کرد دولت پرزيدنت اوباما در نظر دارد ظرف دو روز آينده بخشی از طرح کاهش کسری بودجه فدرال کشور را ارائه کند که بموجب آن از اعتبار برنامه های رفاه اجتماعی، بهداشتی و کمک های اضطراری دولت به افراد مسن و فقير کاسته خواهد شد.

در اين حال مجلس نمايندگان آمريکا نيز قرار است طرح بودجه پال رايِان، رئيس کميته بودجه از حزب جمهوريخواه آمريکا، را نيز به شور بگذارد، که در صورت تصويب، به گفته قانون گذاران دموکرات، از اعتبار کمکهای فدرال به افرادی که بيش از همه نيازمند کمکهای دولتی هستند بشدت خواهد کاست.

در اروپا، وزيران دارائی اتحاديه اروپا اعلام کردند چنانچه دولت پرتغال طرح ايجاد اصلاحات اساسی در سيستم مالی و اقتصادی کشور را به امضاء برساند، اتحاديه اروپا، بانک مرکزی اين اتحاديه و صندوق بين المللی پول آماده اند تا به آنک شور وام اضطراری ارائه کنند.

ولی در ليسبون برخی از شهروندان پرتغال همانند شهروندان يونان و ايرلند در مورد آينده اقتصادی کشورشان ابراز نگرانی کرده اند که پس از کاهش عمده بودجه کشور چطور اقتصاد پرتغال خواهد توانست دوباره خود را بازسازی کند.

همانند يونان و ايرلند، طرح اصلاحی پرتغال پيش از هر چيز ديگر از ميزان حقوق و مزايای کارمندان دولت خواهد کاست، که به گفته صاحب يک دکه روزنامه فروشی، از ميزان خريد آنها کاسته خواهد شد و زندگی را برای وی مشکل تر خواهد ساخت.

و سر انجام در خبری ديگر، يک حسابدار شيکاگوئی توانست بدون صرف پول و يا استفاده از کارت اعتباری به مدت يکسال صرفاً از طريق استفاده و يا فروش کوپن های تبليغاتی فروشگاه ها و شرکتها زندگی کند، و در ميان رقابت تنگاتنگ، جايزه ۱۰۰ هزار دلاری فروشگاه وبسايتی «گروپان» و عنوان مرد کوپنی سال را بخود اختصاص دهد.

XS
SM
MD
LG