لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۶

بزرگترين محاکمه جزائی وال استريت گشايش يافت


آقای راجات نام، موسس شرکت سرمايه گذاری گالئون، به اتهام انجام معاملات داخلی يا خودی، يعنی دادوستدهائی که با کسب و سوء استفاده از اطلاعات داخلی و محرمانه شرکتها در بازارهای بورس صورت داده و مبلغ ۵۰ ميليون دلار به نفع خود بهره برداری کرده است، روز چهارشنبه در دادگاه فدرال نيويورک واقع در ناحيه منهتن نيويورک حضور يافت.

در هنگام گشايش دادگاه وکلای مدافع متهم و بازپرسان در مقابل هم قرار گرفتند و با دفاع مقدماتی خود رسيدگی به بزرگترين پرونده جنائی وال استريت، مرکز امور مالی آمريکا را، آغاز کردند.

راجات نام در سال ۲۰۰۹ به اتهام انجام «معاملات داخلی يا خودی» در بازارهای بورس سهام دستگير شد، ولی توانست با گذاشتن يک ضمانت صد ميليون دلاری از زندانی شدن خود جلوگيری کند.

هيئت منصفه ۱۲ نفره دادگاه به سخنان بازپرسان گوش فرا خواهند که چطور ميخواهند ثابت کنند آقای راجات نام آمريکائی سريلانکا تبار ساکن نيويورک قانون شکنی کرده و در بين سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ بيش از ۴۵ ميليون دلار به نفع خود بهره بهربرداری کرده است. آنها همچنين به نحوه دفاع وکلای مدافع متهم توجه خواهند کرد که تا بحال شواهد و مدارک بسيار و قاطعی عليه وی جمع آوری شده است.

جان کافی، استاد حقوق دانشگاه کلمبيا، ميگويد که بازپرسان بايد ثابت کنند که اطلاعاتی که در اختيار متهم قرار گرفته داخلی، محرمانه و با ارزش بوده، در دسترس عموم قرار نداشته، و آقای راجات نام از اين اطلاعات به نفع خود بهره برداری کرده است.

مقامات فدرال اخيراً ده ها نفر را متهم به دادوستدهای غير قانونی کرده اند که ۱۹ نفر از آنها به کارهای غيرقانونی خود اعتراف و اتهامات وارده را پذيرفته اند.

XS
SM
MD
LG