لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۱

شبکه اينترنتی پرسرعت بی سيم سراسری آمريکا


قرار است پرزيدنت باراک اوباما در بازديد روز پنج شنبه خود از ميشگان و ديدار با صاحبان مشاغل، طرح توسعه شبکه اينترنتی پرسرعت بی سيم آمريکا، موسوم به «Wireless» را، فاش سازد. اين طرح، که بمنظور ايجاد کار، افزايش رشد اقتصادی، و به ويژه بالابردن توانمندی رقابتی آمريکا در سطح جهانی صورت ميگيرد، ۹۵ درصد خاک اين کشور، از جمله سيستم بهداشتی، آموزشی، و آب و برق و گاز را تحت پوشش اينترنتی سريع بی سيم قرار خواهد داد.

در خبری ديگر، در حاليکه قرار است دوشنبه آينده مفاد لايحه بودجه سال ۲۰۱۲ کشور منتشر شود، تيموتی گايتنر، وزير خزانه داری آمريکا، در مجمعی که از سوی مجله اتلانيک برپا شده بود خواستار همکاری قانونگزاران دو حزب عمده دموکرات و جمهوريخواه شد، و آنرا برای اعتماد سازی و رشد اقتصادی کشور حياتی خواند.

او خاطر نشان ساخت که يکی وظائف عمده دولت و کنگره ايجاد شرايط و فضای مناسب برای جلب اعتماد صاحبان مشاغل و رشد شرکتهاست.

در اين در حاليست، که بن برننکی، رئيس بانک مرکزی آمريکا، هنگام ادای پاره ای از توضيحات به کميته بودجه مجلس نمايندگان از قانون گذاران خواست تا بودجه کشور را تحت کنترل در آورند. رئيس بانک مرکزی هشدار داد که رشد اقتصادی کشور در چند سال آينده به نرخ بالای بيکاری کمک چندانی نخواهد کرد. او گفت از ۸ ميليون نفری که کار خود را از دست داده اند اقتصاد آمريکا توانسته است تنها يک ميليون نفر را بر سر کار خود بازگرداند.

آقای برنانکی از پائين نگهداشتن عمدی ارزش برابری يوآن واحد پولی چين و افزايش نرخ اصلی بانکی آن کشور برای سومين بار در چهار بار اخير بشدت انتقاد کرد و آنرا غير سازنده و مخرب خواند . او تشريح کرد که افزايش نرخ بانکی تقاضا و مصرف داخلی را کاهش ميدهد. او از چين خواست از ارزش حجم صادرات خود کاسته و ميزان مصرف داخلی خود را افزايش دهد.

و اما در بازارهای مالی، بازار بورس آلمان در نظر دارد بازار بورس نيويورک را خريداری کند. از سوی ديگر بازار بورس لندن و کانادا اعلام کردند که در نظر دارند که با يکديگر ادغام شوند.

XS
SM
MD
LG