لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۸

علت سرعت های ناخواسته در اتومبيلهای تويوتا


پژوهشهای ده ماهه دولت آمريکا که به درخواست قانونگزاران اين کشور انجام شد، نشان ميدهد که هيچ گونه نارسائی در سيستم الکترونيکی اتومبيل های تويوتا در رابطه با افزايش سرعت ناخواسته وجود نداشته است.

گزارش مشترک روز گذشته وزارت راه ترابری و گروهی از مهندسان ناسا خطای رانندگان را عامل عمده سرعت های ناخواسته اعلام کرده اند، که در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ باعث فراخوانی ميليونها اتومبيل تويوتا شد.

ری لاهود، وزير حمل و نقل آمريکا، ميگويد که پژوهشهای گسترده انجام شده نشان داد که مشکلات اتومبيلهای تويوتا الکترونيکی نبوده بلکه عمدتاً مکانيکی بوده اند، که در فراخوانيهای گذشته برطرف شد. آقای لاهود افزايش سرعت ها ناخواسته را ناشی از دو عامل مکانيکی گير کردن موکت اتومبيل به پدال گاز و بازگشت آهسته پدال گاز عنوان کرد. او گفت که مهندسان ناسا بيش از ۲۸۰ هزار کدهای خطی کامپيوتری سيستم الکترونيکی اتومبيلهای تويوتا را بررسی کردند و هيچ گونه عامل الکترونيکی برای سرعتهای نا خواسته کشف نکردند. وزير حمل و نقل آمريکا رانندگی با اتومبيل های تويوتا امن و بی خطر خواند. شرکت تويوتا نيز پيشتر گفته بود که هيچگونه نارسائی الکترونيکی در ارتباط با افزايش سرعت های ناخواسته در اتومبيل های ساخت اين کارخانه مشاهده نشده است.

تحليل گران ميگويند نتايج بدست آمده از پژوهشهای دولت آمريکا به شرکت تويوتا کمک خواهد کرد تا اعتبار از دست رفته خود را بازيافته و مسائل ايمنی در در صدر اولويت های خود قرار دهد. شرکت تويوتا، بزرگترين سازنده اتومبيل در جهان و خريداران بازارهای بورس از اين خبر بشدت استقبال کردند و روز چهارشنبه پنج درصد بر ارزش سهام اين شرکت افزوده شد.

XS
SM
MD
LG