لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۲

اوباما از کاهش نرخ بيکاری در آمريکا استقبال کرد


ماه گذشته نرخ بيکاری در اين کشور به ۸ و ۹ دهم درصد کاهش يافت که در دوسال گذشته بيسابقه بود. پرزيدنت اوباما کاهش نرخ بيکاری را شروع بازسازی اقتصادی آمريکا خواند

وزارت کار آمريکا اعلام کرد که در ماه گذشته نرخ بيکاری در اين کشور به ۸ و ۹ دهم درصد کاهش يافت که در دوسال گذشته بيسابقه بود. پرزيدنت باراک اوباما به خبر کاهش نرخ بيکاری کشور خوش آمد گفت و از قانون گذاران کنگره آمريکا خواست کمک کنند تا اقتصاد آمريکا به شتاب کنونی خود ادامه دهد. او کاهش نرخ بيکاری را شروع بازسازی اقتصادی آمريکا خواند.

نمونه ای از بهبود بازار مشاغل و رشد اقتصادی آمريکا را ميتوان همچنين در ايالت ويسکانسين مشاهده کرد. در اين ايالت شرکت اُکش کُش، برای انجام قرار داد خود با ارتش آمريکا، تلاش ميکند تا از ميان ۲۵۰۰ نفری که درخواست استخدام به آن شرکت داده اند، ۷۵۰ نفر را استخدام کند.

در همين رابطه جان سيلوا، اقتصاددان ارشد بانک ولس فارگو ميگويد کاهش بيکاری نشانگر افزايش ميزان اعتماد شرکتها به بازسازی اقتصادی آمريکاست. او از اينکه بخش عمده ای از رشد بازار اشتغال در بخش خصوصی بوده است ابراز خرسندی کرد و آنرا نمايانگر ثبات بيشتر اقتصادی آمريکا خواند.

ولی جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد واشنگتن، افزايش قيمت نفت را تهديدی برای بازسازی اقتصادی آمريکا عنوان کرد و گفت رئيس جمهوری آمريکا نگران پيامدهای منفی افزايش فزاينده نفت است.

و اما در چين، کميسيون عمران و اصلاحات اين کشور رئوس برنامه های عمرانی ۵ سال آينده اين کشور را اعلام کرد.

ژانگ پينگ، رئيس هيأت مديره اين کميسون روز يکشنبه در يک کنفرانس خبری توسعه تقاضا و مصرف داخلی را سنگ زير بنای برنامه عمرانی پنج ساله آينده خواند. او تشريح کرد که در برنامه پنج سال گذشته تلاش دولت متمرکز بر رشد صنعتی کشور بود ولی برنامه پنج ساله آينده متضمن بالارفتن سطح زندگی مردم خواهد بود.

در همين ارتباط، ون جيابائو، نخست وزير چين نيز، روز گذشته ضمن ايراد سخنانی در مجلس خلق چين گفت که بمنظور کاهش شکاف ثروت دولت در نظردارد با افزايش حداقل حقوق مصرف مردم را افزايش و ماليالت بيشتری بر املاک به بندد.

XS
SM
MD
LG