لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۰

تب فوتبال آفریقای جنوبی را یکسره محاصره کرده است


پلیس آفریقای جنوبی امروز راههای اصلی منتهی به استادیوم برگزاری بازیهای جام جهانی فوتبال را پیش ازبرگزاری مسابقه تیم های آمریکا و انگلیس تحت کنترل شدید قرار داد. تدابیرامنیتی درجریان بازیهای فوتبال جام جهانی که هدف اصلی برگزارکنندگان بازیهاست ، عمدتأ بر روی بازی آمریکا وانگلیس متمرکزشده است.

تماشاگران هنگام ورود به استادیوم بازرسی بدنی شدند و هلیکوپترهای پلیس و ارتش با پرواز بر فراز استادیوم واطراف، رفت وآمد مردم را زیر نظر داشتند.

مقامات آفریقای جنوبی پیشترگفتند عدم مشاهده شواهد یا مدارکی مبنی بر پشتیبانی از گروههای ستیزه جوی داخلی، محل برگزاری بازیها درطول ۱۱ ژوئن تا ۱۱ ژوئیه را امن کرده است.

نیروهای دولتی و اعضای فیفا که با آژانس های امنیتی خارجی وپلیس بین الملل برای استقرار امنیت درطول بازی ها همکاری می کنند میگویند تاکنون هیچ نشانه ای ازتهدید درجریان بازیها مشاهده نکرده اند.

گزارش دیگری میگوید تب مسابقات فوتبال جام جهانی نه تنها مردم آفریقای جنوبی بلکه فیل ها را نیز دربرگرفته است!

دریک پارک عمومی کشور میزبان بازیهای جام جهانی فوتبال، فیل بانان به تبعیت از تب فوتبال به برقراری نوعی بازی فوتبال با فیل های خود برای ایجاد رابطه نزدیکتر با آنان دست زده اند. به این ترتیب تب فوتبال فیل ها نیز، هم اینک سراسرآفریقای جنوبی رادربرگرفته است!

یک گزارش دیگرمیگوید با آغاز بازیهای جام جهانی فوتبال شور و هیجان فوتبال در هند نیز بسیار بالا رفته است. درشهربنگلور واقع در جنوب این کشور، کودکان علاقمند فوتبال تا افراد سالخورده، این بزرگترین رویداد ورزشی را جشن گرفتند.

در یک میدان بزرگ شهر تندیس بزرگی از «پله» قهرمان معروف فوتبال نصب شده که درکنارآن یک کفش مخصوص فوتبال به ارتفاع نزدیک به ۴ متر قرار دارد.

علاقمندان فوتبال این ناحیه را عمدتا طرفداران تیم های فوتبال برزیل تشکیل میدهند. سایر تیم ها ی فوتبال بخصوص تیم های آرژانتین وانگیس نیز مورد علاقه مردم این منطقه اند.

XS
SM
MD
LG