لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

خبرهایی از جام جهانی


در حالیکه تنها سه روز تا آغاز مسابقات جام جهانی باقی مانده، خیلی از تیمها مانند برزیل که دوشنبه ۵ بریک تانزانیا را درهم کوبید، آخرین دیدارهای تدارکاتی خود را برگزار می کنند.

برخی تیمها، تمرینهای اختصاصی اشان را آغاز کرده اند و بعضی از تیمها نیز درفاصله مانده تا شروع دیدارها، خود را به آفریقای جنوبی می رسانند. دیشب تیم ملی فوتبال صربستان بعنوان 26 مین تیم وارد آفریقای جنوبی شد.این تیم به مربیگری رادمیر آنتیچ،در گروه دی با تیمهای آلمان، استرالیا و غنا به رقابت خواهد پرداخت.

درحالیکه تیم ملی فوتبال آلمان، دیروز پس از ۱۰ ساعت پرواز از فرانکفورت، وارد پرتوریا شد،

تنها استراحتی۱۰ ساعته و کمتر از نیم روز را پشت سر گذاشت و برای ۲ ساعت به تمرین و آماده سازی پرداخت. تیم ۲۳ نفره آلمان در حالی مشغول آماده سازی بود که طرفداران این تیم مشغول یادگیری نواختن وُو وُو زِلا یا همان شیپور محلی آفریقای جنوبی برای تشویق تیم محبوبشان بودند.

تیم ملی فوتبال یونان هم خود را برای برگزاری دیدار نخست در برابر کره جنوبی آماده می کند. تیم تحت رهبری اوتو رهاگل آلمانی، پیرترین مربی حاضردر این جام جهانی، یک روز پس از ورودش به دوربان، اولین جلسه تمرینی را برگزار کرد. قهرمان جام ملتهای اروپای سال ۲۰۰۴در گروه بی به همراه آرژانتین، نیجریه و کره جنوبی قرار دارد.

دروازه بان میزبان بازیها، سنگربان تیم ملی افریقای جنوبی موئنیب ژوزفس، پیش بینی کرد که این تیم می تواند تا دیدار نهایی جام جهانی پیش رود. او که در کنفرانسی خبری در ژوهانسبورگ سخن می گفت، رکورد ۱۲ بازی بدون شکست بافانا بافانا را از دلایل این ادعایش مطرح کرد. آفریقای جنوبی جمعه در دیدار افتتاحیه جام جهانی به مصاف تیم ملی مکزیک خواهد رفت.

درحالیکه تب مسابقات جام جهانی فوتبال، آفریقای جنوبی را در برگرفته، زندانیان بوکسبورگ ژوهانسبورگ، نمونه کوچکی از جام جهانی را در این زندان پیاده کردند، تا بخشی از این ضیافت تاریخی باشند. 400 زندانی که در این تورنمنت فوتبال شرکت کرده اند،می دانند که در این رقابتها ازجام طلا خبری نیست، ولی وُو وُوزِلا برای تشویق یکدیگر دارند.

XS
SM
MD
LG