لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۶

گاردين: ايران را به خاطر مبارزه با مواد مخدر تحسين نکنيد


گاردين: ايران را به خاطر مبارزه با مواد مخدر تحسين نکنيد
گاردين: ايران را به خاطر مبارزه با مواد مخدر تحسين نکنيد

سرکوب خونين مردم سوريه از سوی ارتش، بررسی تحريم خريد نفت سوريه توسط آمريکا و اروپا، و چالش های پيش روی اولين نخست وزير زن در تايلند از جمله موضوع هايی است که در روزنامه های انگليسی زبان بازتاب يافته است.

نيويورک تايمز به ادامه حضور معترضان سوری در خيابان های شهرهای اين کشور پرداخته و می نويسد نيروهای امنيتی سوريه روز جمعه هم گلوله باران شهر حما را ادامه دادند. اين شهر از سه روز پيش در محاصره تانک های ارتش سوريه است و ارتش مانع ورود مواد غذايی و دارو به اين شهر جنگ زده می شود. يک معترض سوری از پيوستن شماری از ارتشيان به مردم خبر داده و می نويسد آنها بخشی ازجنبش افسران آزاد هستند.

واشنگتن پست از احتمال تحريم خريد نفت سوريه توسط آمريکا و اروپا خبر داده و می نويسد دولت های اروپايی و آمريکا تحريم خريد نفت سوريه به خاطر سرکوب خونين مردم آن کشور از سوی رژيم اسد را بررسی می کنند.

روزنامه گاردين در مقاله ای با عنو ان «ايران را به خاطر مبارزه با مواد مخدر تحسين نکنيد،» با اشاره به ستايش های هفته پيش يک مقام سازمان ملل در حوزه مبارزه با مواد مخدر از حکومت ايران می نويسد اين مقام سازمان ملل اعدام های جمعی در ايران را ناديده گرفته است. مقاله به اعدام مخفيانه افراد در زندان ها بدون انجام تشريفات قانونی و محاکمه های مشکوک به عنوان تراژدی انسانی نگاه کرده و می نويسد صدها تن ديگر هم به همين اتهام ها در نوبت اعدامند. گاردين می نويسد درحالی که سازمان ملل با هرنوع اعدام مخالف است دراين باره از مقام های ايرانی توضيحی خواسته نشده است و اين امر دولت تهران را به ادامه روش کنونی و کشتن افراد تشويق می کند.

واشنگتن تايمز به مشکلات پيش روی اولين زنی که در تايلند به نخست وزيری رسيده پرداخته و می نويسد شيناواترا از همين آغاز با دوچالش عمده رو به روست: مبارزه با اسلامگرايانی که جنگی را در جنوب اين کشور ادامه می دهند و نظاميانی که ۵ سال پيش با کودتا برادر وی را از نخست وزيری برکنار کردند.

XS
SM
MD
LG