لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۳۲

توليدات صنعتی آمريکا در ماه گذشته و برای هشتمين ماه متوالی رشد نشان ميدهد


توليدات صنعتی آمريکا در ماه گذشته و برای هشتمين ماه متوالی رشد نشان ميدهد

*عليرغم رشد بيش از انتظار بازسازی کشورهای غرب و اقتصادهای نوظهور و در حال رشد جهان، دامينيک استراس خان، رئيس صندوق بين المللی پول روز شنبه گفت تا زمانيکه ميزان تقاضای بخش خصوصی و مردم افزايش نيابد نميتوان گفت که بحرانهای اقتصادی و مالی جهان سپری شده است.

* موسسه مديريت عرضه آمريکا اعلام کرد که توليدات صنعتی آمريکا در ماه گذشته و برای هشتمين ماه متوالی رشد نشان ميدهد که چنين رشدی در ۶ سال گذشته بيسابقه بوده است. در همين حال دو موسسه پژوهشهای اقتصادی بريتانيا نيز خبر از رشد شديد بخش صنعتی بريتانيا را منتشر ساخته اند و ميگويند که رشد توليدات صنعتی آن کشور در ماه گذشته در ۱۵ سال گذشته بيسابقه بوده است.

*در ژاپن نتايج يک نظر سنجی که بر روی ۱۰ هزار شرکت انجام شده نشان ميدهد که بر ميزان اعتماد صاحبان مشاغل به اقتصاد کشور افزوده شده است که عمدتاً ناشی از گزارش افزايش فروش تويوتا در ماه گذشته است.

* کريستينا رومر، مشاور اقتصادی کاخ سفيد واشنگتن روز يکشنبه گفت چين بايد «يوآن» واحد پولی خود را شناور سازد. او افزود قرار است ديدارهايی ظرف چند ماه آينده بين آمريکا و چين صورت گيرد که مسئله شناور ساختن واحد پولی چين در صدر موضوعات مورد بحث قرار خواهد داشت. وزارت خزانه داری آمريکا قرار بود پانزدهم ماه آپريل گزارشی در مورد سياست های ارزی چين به کنگره آمريکا ارائه دهد، ولی تيموتی گايتنر، وزير خزانه داری گفت بعلت مذاکرات پيش رو با مقامات چين، بار ديگر آنرا به تعويق انداخت. ولی آقای گايتنر از چين مصراً خواست تا واحد پولی خود را هرچه زودتر شناور سازد.

*هفته گذشته بر ارزش شاخص های عمده سهام در آسيا افزوده شد. بازارهای بورس آمريکا و اروپا نيزهفته گذشته و برای ششمين هفته متوالی شاهد افزايش بهای شاخصهای عمده سهام بودند. در بازارهای ارزی بر ارزش برابری دلار در مقابل ين ژاپن افزوده شد و به بالاترين ارزش برابری خود در هفت ماه گذشته رسيد.

XS
SM
MD
LG