لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۳

زوليک: کشورهای اروپايی بايد ساختار اقتصادی خود را متحول سازند


زوليک: کشورهای اروپايی بايد ساختار اقتصادی خود را متحول سازند
زوليک: کشورهای اروپايی بايد ساختار اقتصادی خود را متحول سازند

رابرت زوليک، رييس بانک جهانی، روز سه شنبه، ۲۵ مرداد اعلام کرد، کشورهای اروپايی برای حفظ اعتماد به نفس خود در بازارهای مالی جهان، بايد ساختار اقتصادی خود را متحول سازند.

رابرت زوليک با توجه به وجود يک بحران مالی ديگر بر سر راه اقتصاد جهانی، روز سه شنبه گفت، مسئله بدهی های کلان اروپا و مباحثات سياسی موجود در واشنگتن در زمينه محدود کردن بدهی های دولت آمريکا، به ايجاد جو بی اعتمادی و افت شديد بازار سهام کمک کرده است.

آقای زوليک که پيش از رياست بانک جهانی، نمايندگی دولت جرج بوش در مذاکرات تجاری آمريکا را بر عهده داشت گفت: شک نيست که در حال حاضر در موقعيت خطرناک و دشواری قرار داريم. مسئله بدهی های آمريکا و اروپا، و از همه بالاتر، گرانی و نوسان قيمت مواد غذايی، اقتصاد جهانی را با موجی از نگرانی و بی اعتمادی روبرو کرده است.

رييس بانک جهانی در يک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وين سوآن، وزير خزانه داری استراليا، در کانبرا، پايتخت اين کشور گفت، در حال حاضر بايد ديد واکنش مصرف کنندگان و سرمايه گذاران، و پاسخ دولت ها به اين شرايط چه خواهد بود.

آقای زوليک ضمن ابراز خشنودی از اقدام هفته پيش بانک مرکزی اروپا در زمينه خريد سهام ايتاليا و اسپانيا گفت: اين تلاش ها ممکن است در کوتاه مدت پاسخگو باشد، اما گره عمده ای از مسائل زيربنايی و اساسی اين دو کشور باز نخواهد کرد.

وزير خزانه داری استراليا نيز گفت در حال حاضر بهترين روش مقابله با بی اعتمادی موجود در بازارهای جهانی، انتقاد و تصميم گيری است.

XS
SM
MD
LG