لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

ابراز همستگی مردم جهان با قربانیان کشتار اورلاندو


پرچم دگرباشان جنسی در پاریس.
پرچم دگرباشان جنسی در پاریس.

مردم سراسر جهان به قربانیان کشتار اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا ادای احترام کردند. بناهای معروف جهان با رنگهای رنگین کمان ملون شده و مردم برای حمایت از جامعه دگرباشان جنسی به خیابان ها ریخته اند و در دعاهای دست جمعی شرکت می کنند.

در نیویورک، آسمان خراش هایی از جمله ساختمان امپایر استیت و ساختمان مرکز تجارت جهانی با رنگهای رنگین کمانی چراغانی شده است.

در نیوزلند در شهر ولینگتون، مردم در حالیکه پرچم رنگین کمان، سمبل دگرباشان جنسی را با خود حمل می کردند برای روشن کردن شمع و دعای شامگاهی برای قربانیان اورلاندو در پارک فرنک کیتس جمع شده بودند.

شهردار ولینگتون در گردهمایی گفت: ""فکرمان پیش مردم اورلاندو است. کسانی که جوان مردند. آنهایی که در وضعیت وخیم هستند. و تمام دوستان و اقوامشان. برای کارهایی که دیگر نمی توانند انجام دهند. ما پشت اورلندو ایستاده ایم."

در استرالیا در شهر سیدنی، مردم در منطقه "تیلور اسکوئر" گرد هم آمده بودند، گل آورده بودند، و شمع روشن کرده بودند. ساختمان ها و بناها، و پل شهر چراغانی شده اند از جمله ساختمان شهرداری سیدنی که در رنگ صورتی می درخشید.

در فرانسه، شهرداری پاریس برای ادای احترام به قربانیان اورلاندو و بازماندگان آنها، همینطور حمایت از جامعه دگرباشان جنسی پرچم های رنگین کمان و پرچم های آمریکا را از ساختمان خود آویخت.

و در آلمان در شهر برلین، مردم برای ادای احترام و نشان سوگواری جلوی سفارت آمریکا جمع شده بودند. گل آورده بودند و شمع روشن کرده بودند.

دنیل، شهروند آمریکایی مقیم آلمان می گوید: "من یک آمریکایی هستم و از آن چیزی که در اورلاندو اتفاق افتاده خیلی شوکه شدم. آنجا بوده ام. از این همه تنفر و جهالت حالم به هم می خورد."

و در کره جنوبی در شهر سئول، جامعه دگرباشان جنسی مراسم یاد بودی برای قربانیان اورلاندو بر پا کرده بودند که حدود دویست نفر در آن شرکت داشتند با شمع و گل و پلاکارت هایی که می گفت: "با اورلندو ایستاده ایم، با ال جی بی تی ایستاده ایم."

XS
SM
MD
LG