لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۰

نگاهی به روزنامه های جهان: افزایش نگرانی های ایران از احتمال تحریم جهانی بانک مرکزی


شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد ایران
شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد ایران

وال استریت جورنال در گزارشی پیرامون احتمال تحریم های جهانی علیه بانک مرکزی ایران می نویسد: دولت آمریکا معاون وزیر خزانه داری خود را روانه کشورهای اروپایی کرده تا در اقدامی مشترک دایر بر تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی، فشارها بر دولت ایران را افزایش دهند. گسترش نفوذ تهران در منطقه از پی خروج نیروهای آمریکایی نگران کننده شده است.

وال استریت جورنال می نویسد سفر دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا به منظور جلب پشتیبانی کشورهای اروپایی برای سخت تر کردن و گسترش تحریم ها از جمله تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

فاینشنال تایمز چاپ لندن نیز در بررسی در دستور کار قرار گرفتن استیضاح وزیر اقتصاد ایران را در ارتباط با اختلاس های بزرگ بانکی اخیر مورد بررسی قرار داده می نویسد فراخوانی شمس الدین حسینی به مجلس تحت کنترل اصولگرایان هوادار آیت الله خمینی فشار بر محمود احمدی نژاد و حلقه یارانش در زمینه ارتباط آنان با اختلاس ۲ و ۸ دهم میلیارد دلاری اخیر است. هرچند دولت احمدی نژاد هرگونه ارتباط خود با این اختلاس را رد کرده است.

فاینشنال تایمز به نقل از منابع مستقل در ایران می نویسد فشارهای همه جانبه از سوی بالاترین مقام های جمهوری اسلامی علیه محمود احمدی نژاد در پیوند با انتخابات پیش روی مجلس است که پیش نمون انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

همچنین روزنامه واشنگتن پست چاپ آمریکا هشدار هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا به ایران در عراق بدون نیروهای آمریکا را مورد بررسی قرار داده می نویسد نگرانی از افزایش حضور ایران در عراق از پی خروج کامل نیروهای آمریکایی، در سخنان چند باره وزیر امورخارجه آمریکا دیده می شود که هشدار داده ایران از پی خروج نیروهای آمریکا از عراق دچار اشتباه محاسبه نشود.

XS
SM
MD
LG