لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان


تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان
تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان

روزنامه گاردین از هک شدن سایت های کاربران اینترنت در ایران خبر داده و نوشته است هکر ها با استفاده از گواهینامه های دیجیتالیِ امنیت اینترنتی سرقت شده از وبسایت های دولتی هلند توانسته اند سایت های گوگل، شبکه های اجتماعی و فعالیت های اینترنتی کاربران ایرانی را زیر نظر بگیرند. گاردین می نویسد در یکماه گذشته حدوداً سیصد هزار کاربر ایرانی هدف جاسوسی اینترنتی قرار گرفته اند. هکرها اثر انگشت هم روی صفحات هک شده به جا گذاشته اند؛ و آن عبارت "جانم فدای رهبر" است.
سرمقاله واشنگتن پست نوشته است ایران به تازگی دو قدم دیگر به ساخت سلاح هسته ای نزدیک شده است. این روزنامه با اشاره با گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی می نویسد خطر تبدیل شدن ایران به یک قدرت اتمی برخلاف تصور دولت پرزیدنت اوباما کمتر نشده است. سخنگویان دولت آمریکا مدام از اثرات کمرشکن تحریم ها، یا صدمات ویروس های کامپیوتری و ترور دانشمندان اتمی بر برنامه هسته ای ایران داد سخن می دهند؛ اما واقعیت این است که این عوامل، تهران را از ساخت سلاح هسته ای منصرف نکرده است. ایران در حالی که برنامه هسته ای اش را پیش می برد، این پیشنهاد را مطرح می کند که به شرط پایان دادن به تحریم ها، برای پنج سال اجازه دهد بر برنامه هسته ای اش نظارت شود. ایالات متحده با این طرح مخالفت خواهد کرد؛ ولی باید با استراتژی محکمی در برابر پیشبرد برنامه هسته ای ایران بایستد.
نشریه فرانسوی نوول ابسرواتور می نویسد فرمانده انتظامی استان کرمان، دستگیری پنج نفر از عوامل القاعده در آن استان را اعلام کرده و گفته است از این افراد سلاح و مهمات؛ و اسناد و مدارکی کشف و ضبط شده است.
و فایننشال تایمز به هزینه های سرسام آور بهداشت و درمان در ایران اشاره می کند و می نویسد سه دهه بعد از روی کار آمدن رژیم اسلامی، تعداد پزشکان و متخصصان در کشور ده برابر شده، میانگین عمر به 72 سال افزایش یافته، و بیش از سی و دو میلیون نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند. اما آمار و ارقام سازمان نظام پزشکی نشان می دهد که تنها بیست و پنج درصد مردم از عهده پرداخت مخارج روز افزون درمان برمی آیند.


XS
SM
MD
LG