لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۰

تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان


تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان
تازه ترین رویدادهای ایران در روزنامه های جهان

وال استریت جورنال نوشته است در حالی که آمریکا قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی بخش عمده نیروهایش را از عراق خارج کند، فرماندهان نظامی و افسران اطلاعاتی این کشور تلاش می کنند تا اختیارات بیشتری به دست آورند و بتوانند علیه نفوذ ایران در عراق عملیات پنهانی انجام دهند. این روزنامه می نویسد بیرون کشیدن نیروهای آمریکا از عراق، یکی از وعده های اصلی باراک اوباما در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۰۸ بود. اما بیم از آن که دشمن قسم خورده آمریکا جای خالی این کشور را در عراق پر کند، فرماندهان ارتش را به صرافت انجام عملیات ضدنفوذی انداخته است. جزئیات طرح اطلاعاتی آمریکا روشن نشده؛ اما بخشی از این طرح، شامل نظارت بر تحرکات مرزی ایران در خاک عراق، و به گفته مقامات ایالات متحده جلوگیری از "قاچاق روز افزون اسلحه به دوستان ایران" می شود.

دیلی تلگراف از سرقت گواهینامه های دیجیتالیِ امنیت اینترنتی وبسایت های دولتی هلند خبر داده؛ و نوشته است مقامات این کشور تحقیق در این باره را آغاز کرده اند که آیا ایران در پشت پرده هک شدن وبسایت های دولتی هلند قرار دارد یا نه. به نوشته دیلی تلگراف، سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

و روزنامه هاآرتص با انتشار خبر سرقت گواهینامه امنیت اینترنتی وبسایت های سازمان اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا، جستجوگر اینترنتی فایرفاکس و یک سامانه اینترنتی اسرائیلی می نویسد به نظر می رسد هکرها، ایرانی یا حتی وابسته به دولت جمهوری اسلامی باشند. گزارش این سرقت اینترنتی بزرگ حاکی از آن است که در ماههای ژوئیه و اوت، علاوه بر سی آی ای و موساد، وبسایت های سرویس اطلاعاتی انگلیس یا ام آی-۶، تویتر، یاهو، فیس بوک و چند وبسایت دیگر هم هک شده است. کوگل می گوید از گواهینامه های سرقت شده متعلق به آن شرکت برای حمله به کاربران اینترنتی در محدوده جغرافیایی ایران استفاده شده است.

XS
SM
MD
LG