لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۵

گاردین: برآورد کاهش تورم در ایران غیرواقعی ست


گاردین: برآورد کاهش تورم در ایران غیرواقعی ست

بدگمانی ها نسبت به گزارش صندوق بین المللی پول درباره موفقیت های اقتصادی اخیر ایران موضوع گزارش امروز روزنامه گاردین چاپ لندن است.

گاردین نوشته است: «صندوق بین المللی پول درگزارش کارشناسان خود که دو هفته درایران بوده اند، اعلام کرد: نرخ تورم درایران به نصف کاهش یافته و از نابرابریها و میزان فقر کاسته شده است. اقتصاددانان مستقل این براورد صندوق را خوشبینانه و قضاوتی پرشتاب توصیف کرده و می گویند اختلاف مجلس با دولت احمدی نژاد نشان می دهد هدفمندی یارانه ها به نتیجه مطلوب نرسیده و موفقیت امیز نبوده است.»

بحران سوریه ، کشتارمردم توسط ارتش و سیل آوارگان سوری به ترکیه موضوع گزارش وال استریت جورنال است.

وال استریت جورنال با اشاره به کشته شدن شمار زیادی از مردم حلب در روز جمعه می نویسد: مخالفان به نقطه مرزی با ترکیه به عنوان منطقه امن پناه آورده و می توانند با بهره گیری از شبکه ترکیه از تلفن ، اینترنت وتهیه فیلمهای ویدیوئی استفاده کنند.

نیویورک تایمز درسرمقاله ای با عنوان " کابوس سوریه" می نویسد: «اکنون دیگر برای بشاراسد عبور از بحران ناممکن است.»

در سرمقاله نیویورک تایمز با اشاره به کشتار بی دریغ دموکراسی خواهان سوری، از دولت اوباما می خواهد بر میزان مجازات ها علیه اسد ومقام های دولت او و نیز سرمایه داران وابسته به این رژیم بیفزاید.

نیویورک تایمز با ستایش از اقدام دولت ترکیه درروی گرداندن از اسد و بازکردن مرز خود به روی آوارگان سوری، از آنکارا و جامعه بین المللی درخواست می کند برفشارها بیفزایند چون این تنها راه برون رفت سوریه از کابوس و کنار رفتن بشار اسد است.

واشنگتن پست می نویسد بزرگترین سازمان خیریه ترکیه گفته است بنا به دلایل فنی در ناوگان اعزامی به غزه و به چالش کشیدن اسرائیل شرکت نخواهد کرد.

و نیویورک تایمز با گزارش اقدام زنان سعودی دربه چالش کشیدن قانون ممنوعیت رانندگی زن درعربستان سعودی می نویسد: شماری از این زنان در روز جمعه درشهرهای بزرگ این کشور رانندگی کردند.

XS
SM
MD
LG