لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۷

نگرانی‌ها از حضور رهبران کشورها در نزدیکی افراد مبتلا به کرونا؛ واکنش سخنگوی پرزیدنت ترامپ


تماس‌های مستقیم یا غیرمستقیم رهبران جهان از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر، پروتکل‌های قرنطینه را در این کشورها به آزمایش گذاشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اگرچه در کنفرانس «اقدام سیاسی محافظه‌کاران» موسوم به «سی‌پَک» -که اکنون مشخص شده یکی از حاضران در آن به ویروس کرونا مبتلا بود - شرکت داشت، اما با فرد بیمار تماسی نداشته است.

پنج عضو کنگره آمریکا که با فرد بیمار تماس داشته‌اند، خودشان را قرنطینه کرده‌اند. یکی از آنها داگ کالینز، نماینده جمهوریخواه کنگره از ایالت جورجیا، بود که هنگام دیدار پرزیدنت ترامپ از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (سی‌دی‌سی) نیز حضور داشت و با رئیس جمهوری آمریکا دست داد.

یکی دیگر از نماینده‌هایی که خود را قرنطینه کرده است مت گیتز از ایالت فلوریدا است که به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» در لیموزین ریاست جمهوری در کنار پرزیدنت ترامپ بود.

استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید، گفته است که رئیس جمهوری آمریکا آزمایش کرونا نداده است؛ چرا که به هیچ یک از بیماران مبتلا به ویروس کرونا نزدیک نبوده و علائمی از بیماری ندارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز در روز بیست و هفتم ماه فوریه از مرکز خدمات اورژانس «مگان دیوید آدوم» دیدن کرده بود، و این هفته مشخص شد یکی از کارمندان این مرکز مبتلا به ویروس کرونا بوده است.

دفتر نخست وزیری گفته است که آقای نتانیاهو بیش از دو متر با فرد بیمار فاصله داشته و قرنطینه نشده است.

به گزارش «جروزالم پست»، مدارک پزشکی نشان می‌دهد این بیمار در زمان دیدار نخست وزیر از این مرکز ناقل ویروس نبوده است.

اسرائیل، از تمامی افرادی که از خارج به آن کشور می‌آیند خواسته است تا خودشان را به مدت ۱۴ روز قرنطینه کنند؛ اقدامی که به گفته آقای نتانیاهو از پخش گسترده ویروس جلوگیری کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG