لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۵

در جهان اقتصادی چه گذشت ...


در جهان اقتصادی چه گذشت ...
در جهان اقتصادی چه گذشت ...

روزنامه بین المللی فاینانشال تایمز چاپ لندن می نویسد چین آرام آرام اما بصورت مداوم در جهت به کنترل در آوردن تورم خود گام برمیدارد. تصمیم دولت چین در روز جمعه برای افزایش ذخیره بانکها آخرین تصمیم در نوع خود در چارچوب فشرده تر کردن سیاست پولی آن کشور که در بهار شروع شده و به نظر می رسد که تا سال آینده نیز ادامه پیدا کند.

چین این اقدام را درست پس از تعطیل شدن بازار های محلی در روز جمعه انجام داد. بانک مرکزی چین در وب سایت خود می نویسد که این افزایش در جهت اداره پول در جریان و کنترل آن به صورت صحیح و همچنین صدور کردیت است.

... در ایرلند راه ها برای دریافت بسته کمک های اقتصادی ۱۵ میلیارد دلاری هموار شده است. یکپارچگی اتحادیه اروپا در این باره تحت فشار قرار دارد. این در حالی است که این اتحادیه برای برقرار کردن ارتباط با بازارها نیز تحت فشار قرار دارد.

... و سرانجام آن که شرکت معظم خودرو سازی جی ام در آمریکا که در سال گذشته به آستانه ورشکستگی رسیده بود، نه تنها این مرحله سخت را پشت سرگزارده است بلکه صد ها و صدها شغل جدید ایجاد کرده است، مقدار زیادی از بدهی های خود را به دولت آمریکا پرداخته و به همین دلیل پنجشنبه شب گذشته مراسم مفصل جشن و سروری در ساختمان مرکزی ۷۳ طبقه ای جی ام در شهر دیترویت براه انداخته است.

«دان اکرسون» رییس هیات اجرایی این شرکت معظم اتومبیل سازی می گوید ۱۸ ماه پیش تقریباً به زمین خورده بودیم اما خود را از زمین بلند کردیم و به میدان رقابت بازگشتیم.

XS
SM
MD
LG