لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۸

دوشنبه بازار اينترنتی در آمريکا و بريتانيا


امروز دوشنبه در آمريکا بنام «سايبر دی» و در بريتانيا بنام «مگا دی» ، يعنی به بزرگترين روز خريد اينترنتی يا به دوشنبه بازار اينترنتی معروف شده است. پيش بينی ميشود ميليونها نفر از خريداران اينترنتی در آمريکا و بريتانيا امروز تقريباً هر ثانيه نزديک به يک ميليون دلار از سايت های تجاری فروشگاهها خريد کنند. فصل خريد کريسمس و سال نوی مسيحی در آمريکا از روز جمعه سياه، يعنی جمعه بعد از روز شکرگزاری، و در بريتانيا از «مگا-دی» يا دوشنبه بازار اينترنتی، آغاز ميشود. مرکز پژوهشی ويزا يوروپ پيش بينی کرده است که در بريتانيا مردم امروز هر ثانيه بيش از ۳۰۰ هزار پوند خريد اينترنتی خواهند کرد. در آمريکا نيز در دوشنبه بازار سال گذشته خريد اينترنتی مردم بالغ بر يک ميليارد دلار بود، که رکورد بالاترين خريد يکروزه اينترنتی در آمريکا را شکست.

فدراسيون خرده فروشی آمريکا ميزان فروش در تعطيلات آخر هفته پس از روز شکرگزاری را ۵۲ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار برآورد کرده که ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد نشان ميدهد. انتظار ميرود که مردم امروز نيز، بجای رفتن به فروشگاه ها، و روبرو شدن با مشکل ترافيک و پارک اتومبيل، در منازل و محل کار خود همچنان از طريق اينترنت به خريد کريسمس خود ادامه، از تخفيف های فوق العاده اينترنتی فروشگاه ها استفاده کنند. در آمريکا در تعطيلات چهارروزه روز شکرگزاری ۲۲۶ ميليون نفر از به فروشگاه ها رفتند و يا برای خريد از سايت های تجاری اينترنتی ديدن کردند، که در تاريخ اين کشور بيسابقه بوده است.

مرکز پژوهشی خريد شاپر تراک گفت که فروش فروشگاه ها در روز خريد جمعه سياه ۷ درصد نسبت به سال گذشته افزايش نشان ميدهد .

سيمون کلاين، مدير ارتباطات شرکت ويزای اروپا، ميگويد انتظار ميرود که امروز بر ميزان خريد اينترنتی مردم نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزايش يابد. او يکی از دلائل افزايش را استقبال شديد مردم از خريدهای اينترنتی در ساليان اخير عنوان کرد.

XS
SM
MD
LG