لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

مجارستان در فهرست کشورهایی قرار گرفت که سرمایه گذاری در آن سود آور نیست


مجارستان در فهرست کشورهایی قرار گرفت که سرمایه گذاری در آن سود آور نیست
مجارستان در فهرست کشورهایی قرار گرفت که سرمایه گذاری در آن سود آور نیست

بازار سهام جهانی و نرخ برابری یورو روز جمعه با افت ارزش روبرو بود. در همین حال موسسه اعتبار سنجی مودی، اعتبار کشور مجارستان را به پایین ترین سطح تقلیل داد. این درحالیست که هزینه های دریافت وام برای ایتالیا افزایش داشته است. به نظر می رسد، رهبران اروپا در مهار بحران فزاینده اقتصادی با دشواری های بیشتری روبرو هستند.

موسسه مودی مجارستان را در فهرست کشورهایی قرار داد که سرمایه گذاری در آن ها سود آور نخواهد بود. به گفته این موسسه دولت مجارستان قادر نخواهد بود به وضعیت مالی خود سامان دهد. آن هم در زمانی که اروپا با کاهش رشد اقتصادی و شدیدترین بحران بدهی های خود مواجه است. مجارستان می گوید برای دریافت کمک به صندوق بین المللی پول روی خواهد آورد. اعتبار کشور پرتغال نیز از سوی موسسه اعتبار سنجی فیچ ریتینگ به پایین تر سطح ممکن کاهش یافت.

وزارت دارایی ایتالیا ده میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه مشارکت شش ماهه خود را با افزایش ۳ درصد نرخ بهره به فروش رساند. این بالاترین نرخ بهره ای است که از سال ۱۹۹۷ در ایتالیا پرداخت می شود. اوراق قرضه مشارکت ده ساله آلمان نیز با دو واحد کاهش به دو و ۱۷ صدم درصد رسید.

بازار سهام کشورهای اروپایی، یورو استاکس ۵۰، نزدیک هشتاد و هفت صدم درصد و بازار سهام لندن ۵۷ صدم درصد کاهش داشتند. بازار سهام اروپایی، وضعیت بحران اقتصادی اروپا را نشان می دهد.

یورو از یک دلار و ۳۳ سنت در مقابل دلار در روز پنجشنبه به یک دلار و ۳۲ سنت در روز جمعه افت کرد. هر دلار از ۷۷ و ۱۲ صدم ین به ۷۷ و ۴۱ صدم ین افزایش داشت.

بازار سهام آسیایی نیز کاهش داشت.

قیمت نفت خام سه دهم درصد پایین رفت و به ۹۵ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید.

XS
SM
MD
LG