لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

اقتصاد جهان


اقتصاد جهان
اقتصاد جهان

یکی از مسائل مهم مطرح شده در این نشست، چگونگی سیاست های اقتصادی بود. کشورهائی مانند آلمان و چین که دارای صادرات اضافی به بازارهای جهانی هستند، باید از صادرات خود بکاهند در حالی که کشورهائی که در چهارچوب داد و ستد جهانی دارای کمبود صادراتی هستند؛ از جمله ایالات متحده آمریکا باید در جهت عکس آن گام بردارند.

با این همه " دومینیک استراوس خان" مدیر عامل صندوق بین المللی پول می گوید در مورد اتخاذ سیاست هائی در مورد نرخ برابری ارز باید توجه داشت که سازمان دادن به همکاری ها در این مورد مشکل تر بنظر میرسد. زیرا این بگونه ای دخالت در حاکمیت ملی کشورها شمرده میشود، ،

با این همه گفته میشود هنگامی که در ماه ژانویه آینده پرزیدنت اوباما با همتای چینی اش – هوجین تائو – در واشنگتن ملاقات کند؛ این مسئله مهم نیز مورد گفتگو قرار خواهد گرفت.

در همین حال، رئیس جمهوری آمریکا که کشورش در مقام اقتصاد اول جهان قرار دارد، در برابر انتقادها از سیاست های اقتصادی خود دفاع میکند.

پرزیدنت اوباما روز شنبه قویاً از سیاست اقتصادی آمریکا دفاع کرده و گفته است که سیاست اقتصادی آمریکا در چهارچوب تلاش هایش برای از سرگیری نیروی محرکه و پویای لازم برای تجدید حیات اقتصادی است.

XS
SM
MD
LG