لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۴

اسپانيا


گروه B در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
اسپانیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال پا به مسابفات برزیل می گذارد، در حالی که به ترکیب بازیکنان و روش بازی که آنها را در عرض ۵ سال گذشته به بام فوتبال اروپا و جهان رساند وفادار مانده است.

در بخشی که کوچکترین رقابت های گروهی اروپا بود و در میان ۵ تیم و با ثبت ۶ برد و ۲ تساوی، بالاتر از فرانسه و بلژیک، به مرحله نهایی بازی های جام حهانی ۲۰۱۴ راه یافت.

پيشينه شرکت در جام جهانی
تا پیش از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، اسپانیا در هشت دوره قبلی بازی ها هر بار به نوعی از گردونه رقابت ها خارج شد، طوری که به تیم مبتلا به «بدبیاری یک هشتم نهایی» معروف شد.

رقابت های برزیل ۲۰۱۴، دهمین حضور پیاپی اسپانیا در رقابت های نهایی جام جهانی فوتبال و چهاردهمین حضور آنها از آغاز این رقابت هاست و تا پیش از قهرمانی در دور قبل، بهترین نتیجه ای که اسپانیایی ها کسب کرده بودند، در بازی های ۱۹۵۰ برزیل بود که پس از اروگوئه، برزیل و سوئد به مقام چهارم رسیدند.

بازيکنان کليدی
هرچند تردیدی نیست که حضور بازیکنان شاخصی مثل ژاوی، آندرس اینیستا و ژابی آلونسو در خط میانی، این تیم را به قهرمانی رساند، اما تیم ملی فوتبال اسپانیا در همه جای زمین، قدرتمند است.

قرمزپوشان اسپانیایی، ایکر کاسیاس، یکی از مطمئن ترین دروازه بان های جهان را درون دروازه خود دارند و در مقابل او هم بازیکنانی مثل سرجیو راموس، ژرارد پیکه و جوردی آلبا، خط دفاعی مستحکمی را تشکیل داده اند.

راموس و آلبا البته برای تیم حریف هم خطرناک هستند، چرا که در بازی های اخیر دوشادوش بازیکنان خط حمله، برای تیم ملی اسپانیا اقدام به گلزنی کرده اند.
با وجود دیوید ویا و فرناندو تورس، پدرو می تواتند خود را در موقعیت تهاجمی بهتری ببیند و با حمایت سس فابرگاس، آلوارو نگردو می تواند نقش قابل توجهی در حملات آن تیم ایفا کند.

مربی: ویسنته دلبوسکه

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، قهرمان بازی های زیر ۲۰ سال در نیجریه در سال ۱۹۹۹ و قهرمانی در رقابت های فوتبال المپیک ۱۹۹۲ در بارسلون.

ستارگان پيشين: لوئیس سوارز، امیلیو بوتراگوئنو، قرناندوو هیه رو

مرحله اول گروهی بازی های اسپانيا
۱۳ ژوئن با هلند در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی سالوادور
۱۸ ژوئن با شيلی در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی ريودوژانيرو
۲۳ ژوئن با استراليا در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی کوريتيبا
XS
SM
MD
LG