لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

آلمان


گروه G در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
تیم ملی قوتبال آلمان در مرحله مقدماتی، بدون شکست و به عنوان تیم اول گروه C حوزه اروپا به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یافت. شاگردان «یوآخیم لو» با به ثمر رساندن ۳۶ گل، آمار بیشترین گل زده تیم های اروپایی در بازی های مقدماتی جام جهانی برزیل را به خود اختصاص دادند.

شیوه تهاجمی چشمگیر قهرمان سه دوره جام جهانی، هوادارانش را به وجد آورد و نشان داد که چرا آلمان یکی از شانس های قهرمانی جام جهانی در برزیل است.

با این حال این تیم، جای زیادی برای بهتر شدن دارد. تساوی ۴ بر ۴ مقابل سوئد در برلین، خاطره دردناکی برای تیم ملی آلمان بود، بخصوص این که ۴ بر صفر از حریف جلو بود.

آقای لو گفته است "هنوز کارهایی هست که باید تا قبل از آغاز جام جهانی انجام دهیم. در دو حوزه باید تمرکز کنیم: باید هم خط دفاعی و هم بازی در یک سوم حریف را سر و سامان بدهیم."

پيشينه شرکت در جام جهانی
آلمان با ۳ بار قهرمانی، بعد از برزیل با ۵ بار قهرمانی و ایتالیا با ۴ بار قهرمانی جهان، در رده سوم پرافتخارترین تیم های راه یافته به جام جهانی است.

در جام جهانی ۱۹۵۴ سوئیس اولین جام قهرمانی را به دست آورد که به "معجزه برن" معروف شد. پس از آن در جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان، فرانتس بکن بائر جام قهرمانی را بالای سر برد و در سال ۱۹۹۰ کاپیتان لوتار ماتئوس، جام قهرمانی بازی های ایتالیا را تحویل گرفت.

آلمان ها چهار بار هم در سال های ۱۹۶۶، ۱۹۸۲، ۱۹۸۶ و ۲۰۰۲ به مقام دومی مسابقات رسیدند و چهار بار هم در سال های ۱۹۳۴، ۱۹۷۰، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ رتبه سوم مسابقات جام جهانی را کسب کردند.

با ۹۹ بازی، هیچ تیمی به اندازه تیم ملی آلمان در مسابقات جام جهانی بازی نکرده است و با زدن ۲۲۲ گل، رکورد بیشترین گل های زده در مرحله نهایی مسابقات جام جهانی را از آن خود کرده است.

بازيکنان کليدی
مانوئل نویر درواره بان این تیم، بدون شک مرد شماره یک تیم ملی آلمان است که به باور بسیاری از کارشناسان، نه تنها می تواند پا جای پای اولیو کان و ینس له من بگذارد، بلکه می تواند بهترین دروازه بان جهان هم باشد.

فیلیپ لام و باستیان شواینشتایگر با وجود داشتن ۱۰۰ بازی در کارنامه خود، هنوز هم در اوج قرار دارند.

نسل جدید بازیکنان آلمانی هم بسیار امیدوارکننده هستند. مسوت اوزیل بازیکن پیشین رئال مادرید که هم اکنون برای باشگاه آرسنال انگلیس توپ می زند، تنها ۲۱ سال داشت که چشم تماشاگران را در جام جهانی ۲۰۱۲ به خود خیره کرد و از معدود بازیکنان فوتبال دنیاست که با خلاقییت ذاتی و قدرت پاس کاری فوق العاده، می تواند بازی زیبایی را به نمایش بگذارد.

در خط حمله، توماس مولر کفش طلای آدیداس را از آن خود کرده و در جام جهانی ۲۰۱۰ هم نامزد بهترین بازیکن مسابقات شد.

از میان جوان تر ها هم مارکو رویس، آندره شورله، تونی کروس و ماریو گوتزه بازیکنانی هستند که روز به روز بهتر و بهتر می شوند.

سرمربی: یوآخیم لو

بهترين نتایج عملکرد در مسابقات جام جهانی
قهرمان جام جهانی ۱۹۵۴ سوئیس، ۱۹۷۴ آلمان و ۱۹۹۰ ایتالیا و قهرمان جام جهانی زیر ۲۰ سال ۱۹۸۱ استرالیا

ستارگان پيشين: فرانتس بکن بائر، گرد مولر، لوتار ماتئوس

مرحله اول گروهی بازی های آلمان
۱۶ ژوئن با پرتغال در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی سالوادور
۲۱ ژوئن با غنا در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی فورتالزا
۲۶ ژوئن با آمريکا در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی رسي
XS
SM
MD
LG